Brokeru pakalpojumi

Balss tirdzniecība Finansēšana Dārgmetāli Rietumu FX RB Trader Station QUIK
+371 67005525, +371 67005570
+371 67025226
Rietumu.Trading (tikai zvaniem)
Tarifi Atvērt kontu Saņemt konsultāciju
Brokeru pakalpojumi ziņas

Tramps un viņa nodokļu ambīcijas

2017. g. 4. oktobris, 12:02 / Brokeru pakalpojumi Ir pagājuši jau gandrīz 11 mēneši, kopš ASV prezidenta vēlēšanās uzvarēja Donalds Tramps. Neņemot vērā Trampa odiozitāti un populismu, finanšu tirgi pozitīvi reaģēja uz viņa uzvaru, jo bija cerība sagaidīt ekonomikas izaugsmes stimulus, piemēram, nodokļu samazināšanu, ieguldījumus infrastruktūrā un liberālāku regulējumu.

Vairākas Trampa neveiksmes, pildot dotos solījumus, kā arī neveiksmīgā veselības aizsardzības reforma ir vājinājušas investoru ticību solītajiem fiskālajiem stimuliem. Tomēr Trampa aģitācija un finanšu ministra solījumi pēdējos mēnešos ir atjaunojuši investoru ažiotāžu.

27. septembrī Tramps un viņa administrācija paziņoja par iespaidīgu ASV nodokļu sistēmas pārmaiņu plānu. Lai gan plāns kalpo par pamatu Senāta likumprojekta izstrādei, tajā trūkst vairāku būtisku detaļu.

Nodokļu plāns paredz nodokļu sistēmas vienkāršošanu, nodokļu sloga samazināšanu mazajiem uzņēmumiem, korporatīvās likmes samazināšanu no 35 % līdz 20 %, atšķirīgu pieeju procentu izmaksai un citas pārmaiņas.

Viena no pretrunīgākajām izmaiņām ir mantojuma nodokļa atcelšana dārgajiem nekustamajiem īpašumiem. Tramps un republikāņi Kongresā apgalvo, ka tā rezultātā galvenie ieguvēji būs mazo uzņēmumu īpašnieki un fermeri. Tomēr Nodokļu politikas centra 2013. gadā veiktie pētījumi liecina, ka mazā biznesa pārstāvju un fermeru maksājumi veido tikai 3 % no samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa, savukārt lielākie maksātāji ir bagātie ASV iedzīvotāji.

Kardinālas pārmaiņām var radīt atšķirīgā pieeja procentu izmaksai. Pašlaik parāda apkalpošana (procentu nomaksa) tiek īstenota līdz nodokļu samaksas brīdim. Jaunais plāns paredz, ka daļa no korporācijām sāks maksāt parāda procentus pēc nodokļu nomaksas. Šīs izmaiņas negatīvi ietekmēs uzņēmumus ar lielu parādu slogu, mainīs privāto investīciju uzņēmumu biznesa modeļus un korporāciju rīcību, izvēloties kapitālu struktūru.

Kā rāda neatkarīgās organizācijas Committee for a Responsible Federal Budget iepriekšējie aprēķini, nodokļu reforma palielinās budžeta deficītu par 2,2 triljoniem dolāru. Tomēr šī organizācija atzīst, ka aprēķini ir ļoti aptuveni, jo tos ietekmē fakts, ka plānā trūkst konkrētu detaļu.

Ierosinātajai nodokļu reformai vajadzētu pozitīvi ietekmēt lielāko daļu ASV ekonomikas sektoru, jo tiks palielināts budžeta deficīts. Ir jāatzīmē, ka nodokļu samazināšana ekonomikas uzplaukuma periodā liecina par prociklisku politiku un sašaurina valdības iespējas lejupslīdes laikā. Nodokļi veic sadales funkciju, bet nestimulē ilglaicīgu attīstību, tādēļ pret investoru ažiotāžu ir jāizturas piesardzīgi.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)
Balss tirdzniecība Finansēšana Dārgmetāli Rietumu FX RB Trader Station QUIK
+371 67005525, +371 67005570
+371 67025226
Rietumu.Trading (для звонков)
Tarifi Atvērt kontu Saņemt konsultāciju
Saņemt konsultāciju