Brokeru pakalpojumi

Balss tirdzniecība Finansēšana Dārgmetāli Rietumu FX RB Trader Station QUIK
+371 67005525, +371 67005570
+371 67025226
Rietumu.Trading (tikai zvaniem)
Tarifi Atvērt kontu Saņemt konsultāciju
Brokeru pakalpojumi ziņas

Eiro uzmanības centrā

2017. g. 6. septembris, 10:48 / Brokeru pakalpojumi Kopš gada sākuma investoru attieksme pret Eiropu ir kardināli mainījusies. Janvārī finanšu tirgi gatavojās kontinentālajai Eiropai nepatīkamajām „smagā breksita” sekām un populistisku valdību nākšanai pie varas vairākās Rietumeiropas valstīs.
Šīs bažas nepiepildījās, lai gan breksits joprojām ir nezināms lielums. Vēl vairāk – investori pievērsās Eiropai, kad nacionālās ekonomikas parādīja negaidīti stabilu izaugsmi. Investoru attieksme pret Eiropas aktīviem uzskatāmi atspoguļojās eiro kursa svārstībās.

Līdz pat maija sākumam eiro visvairāk ietekmēja paredzētā stingrākā ASV Federālo rezervju sistēmas (FRS) monetārā politika un Francijas prezidenta vēlēšanas. Pēc tam par galveno dzinējspēku kļuva daudzās pozitīvās ziņas par Eiropas ekonomiku. Vasaras beigās, kad finanšu tirgi deva mazāk nekā 50 % par iespēju, ka FRS likmes šajā gadā tiks paaugstinātas jau trešo reizi, uzmanības centrā nokļuva Eiropas Centrālā banka (ECB).

Pirmajā pusgadā ECB īstenoja nogaidošu politiku. Tomēr pozitīvās ziņas no Eiropas un kvantitatīvās mīkstināšanas programmas ierobežotie aktīvi liek šaubīties par turpmāku Centrālās bankas bezdarbību.

Eiropas straujā atdzimšana un cerības uz ECB rīcību krietni sadārdzināja eiro. Tā kā nacionālās valūtas kurss ir viens no galvenajiem inflāciju regulējošajiem faktoriem, parādījās spekulācijas, ka stiprs eiro var ietekmēt ECB monetāros plānus.

Pati ECB centās publiski neapspriest stipra eiro tēmu. Mario Dragi runā baņķieru sanāksmē Vaiomingā netika pieminēts paaugstinātais eiro kurss vai citas atsauces uz monetārās politikas izmaiņām. Tā vietā ECB prezidents sprieda par stingrākas finanšu tirgu regulēšanas pamatotību un ilglaicīgām perspektīvām. Tomēr pēc dažām dienām izplatījās baumas par vairāku ECB vadītāju bažām par straujo eiro sadārdzināšanos.

Tādējādi daudziem investoriem tuvākajā nedēļā par svarīgāko tēmu kļūs ECB sēde. Kā liecina pēdējās ekonomistu aptaujas rezultāti, paziņojums par kvantitatīvās mīkstināšanas programmas izmaiņām parādīsies oktobrī. Visticamākais scenārijs – programma turpināsies un ikmēneša iepirkumi samazināsies. Visticamākais, ECB septembra sēdē sāksies programmas apspriešana, nepieņemot konkrētus lēmumus. Pasivitāti šajā sēdē izskaidro Vācijā paredzētās vēlēšanas. Liela nozīme būs arī Mario Dragi komunikācijām.

Ir jāatzīmē, ka eiro cenas kāpums ir negatīvs faktors komoditizēto produktu eksportētājiem (piemēram, sadzīves preču ražotājiem), bet ir izdevīgs importētājiem (piemēram, mazumtirdzniecības tīkliem). Tomēr efekta apjoms un taimings individuāli ir atkarīgs no valūtu risku hedžēšanas iekšējās politikas.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)
Balss tirdzniecība Finansēšana Dārgmetāli Rietumu FX RB Trader Station QUIK
+371 67005525, +371 67005570
+371 67025226
Rietumu.Trading (для звонков)
Tarifi Atvērt kontu Saņemt konsultāciju
Saņemt konsultāciju