Par banku Investoriem

Par banku

REIT nekustamo īpašumu fondi – pievilcīgas investīciju iespējas

2017. g. 2. novembris, 13:29 / Serviss Uzņēmums Rietumu Asset Management (RAM) saviem klientiem piedāvā jaunu REIT Basket produktu – diversificētu fondu portfeli, veicot investīcijas nekustamajos īpašumos.

Šādas investīcijas ļauj saņemt stabilas dividendes, izmantojot salīdzinoši drošus finanšu instrumentus.


Rietumu Asset Management valdes priekšsēdētājs Pāvels Počtarenko

REIT Basket portfelis sniedz iespēju ieguldīt līdzekļus dažādos perspektīvos nekustamos īpašumos visā pasaulē ‒ tās var būt viesnīcas, biroju centri, dzīvojamās ēkas, noliktavas, medicīnas iestādes un citi objekti.

Šo objektu īpašnieki atbilstīgi likumdošanai vērtspapīru turētājiem kā dividendes apņemas izmaksāt lielāko peļņas daļu – no 90 %. Pateicoties šim nozīmīgajam faktoram, kā arī ņemot vērā finanšu instrumentu pieauguma perspektīvas, ceļoties nekustamo īpašumu cenām, un augstu šo vērtspapīru likviditāti, šādas investīcijas kļūst aizvien populārākas visā pasaulē.

„Mūsdienu zemo procentu likmju apstākļos iespējas gūt pieņemamus ienākumus, izmantojot tradicionālās obligācijas, ir visai ierobežotas. No otras puses, akcijas, kuras ļauj pelnīt vairāk, ir diezgan riskants instruments. Rezultātā aug pieprasījums pēc alternatīvām investīcijām, tai skaitā arī nekustamo īpašumu sektorā, kas apvienotu abu veidu priekšrocības – stabilitāti un augstu ienesīgumu,” stāsta Rietumu Asset Management valdes priekšsēdētājs Pāvels Počtarenko.

Viņš uzsver, ka šādi vērtspapīri sniedz vairākas priekšrocības arī salīdzinājumā ar reālu nekustamo īpašumu iegādi. Investoram nav jānodarbojas ar īpašuma apsaimniekošanu, izīrēšanu, remontu, nav jāmaksā komunālie rēķini un apdrošināšana. Būtisks pluss ir arī augsta likviditāte – vērtspapīrus var pārdot vienas tirgus sesijas laikā.

Runājot par ienākumiem, tirgus standarta FTSE NAREIT All Equity REITS Total Return Index dinamika pēdējo 10 gadu laikā uzrāda pieaugumu 6,59 % gadā, bet kopš 2009. gada (pēc hipotēku krīzes) tas ir 21,09 %gadā.

Veidojot REIT Basket portfeli, RAM speciālisti īpašu uzmanību pievērš diversifikācijai un investīcijām visperspektīvākajos segmentos. Kā skaidro Pāvels Počtarenko, pašlaik saistībā ar Brexit un iespējamā vienotā Eiropas tirgus slēgšanu Lielbritānijai aug pieprasījums pēc biroju telpām Dublinā un Frankfurtē. Globālā elektroniskās komercijas jomas attīstības tendence stimulē pieprasījumu pēc noliktavu platībām, mākoņtehnoloģijas nosaka pieprasījumu pēc serveru telpām, tūrisma popularitāte – pēc viesnīcām un SPA centriem, savukārt garāka civilizēto valstu iedzīvotāju dzīve nosaka medicīnas iestāžu un pansionātu nepieciešamību.

„Nekustamo īpašumu portfelis ir pievilcīgs arī tādēļ, ka ir salīdzinoši vienkāršs. Pat ja investors nav finanšu sfēras speciālists, viņš var patstāvīgi noteikt šīs nozares tendences un tām sekot,” uzsver RAM valdes priekšsēdētājs.

REIT Basket portfelis katram Rietumu Asset Management klientam tiek veidots individuāli, ievērojot viņa intereses un konkrēto vērtspapīru finanšu rādītāju, stabilitātes un ienākumu līmeņa analīzes rezultātus.

Portfeļa valūta var būt gan dolāri (globālais tirgus), gan eiro (Eiropas tirgus). Minimālais investīciju apjoms ir 100 000 dolāru vai eiro, ieteicamais optimālais ieguldījumu periods ir trīs gadi un vairāk.

REIT investīcij u fondi (Real Estate Investment Trust ) radās ASV, kur prezidents Eizenhauers parakstīja Projektu par investīciju trastu aplikšanu ar nodokļiem”, kas ieviesa īpašu REIT nodokļu režīmu. Lielāko peļņas daļu novirzot dividenžu izmaksai investoriem, nekustamo īpašumu īpašnieki korporatīvā līmenī tiek atbrīvoti no šo ienākumu aplikšanas ar nodokļiem.

Mūsdienās šāda veida investīciju fondi kļūst aizvien populārāki arī Eiropā un sāk veidoties arī citos pasaules reģionos.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)