Par banku Investoriem

Par banku

Ar Rietumu Bankas atbalstu notiks VII Starptautiskā Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklases

2016. g. 22. jūlijs / Labdarība un sponsorēšana No 29. jūlija līdz 7. augustam Salacgrīvā notiks 7. Starptautiskais klasiskās mūzikas festivāl s. Tas ir autordarbs – to ir iecerēj is un īsteno Krievijas Valsts kamerorķestris Maskavas virtuozi un Aleksejs Lundins – Mocarta kvarteta pirmā vijole, ievērojams krievu vijolnieks un pedagogs.

Ar Rietumu Bankas atbalstu festivāla laikā notiks meistarklases , kurās ir aicināti piedalīties labākie Latvijas un ārvalstu jaunie mūziķi.

Muzikālās meistarklases būs festivāla programmas unikāla sastāvdaļa, tās vadīs izcili Latvijas un ārvalstu pedagogi. Ar jaunajiem mūziķiem sadarbosies vijolnieki Aleksejs Lundins (Krievija) un Anna Kandinska (Austrija), pianisti Vsevolods Dvorkins (Itālija) un Marianna Aivazova-Livafinu (Spānija), altists Ēriks Venbo Ksu (Vācija), čellists Ivars Besprozvanovs (Latvija).

Festivāls veiksmīgi notiek jau septiņus gadus. Viens no tā mērķiem ir klasiskās mūzikas popularizēšana un tās daudzpusības atklāšana. Jaunie mūziķi, kuri šobrīd studē mūziku un apgūst tās izpildīšanas prasmes, uzaicināto profesoru vadībā varēs uzzināt par jaunākajām pasaules un Eiropas tendencēm šajā mākslas nozarē.

Dažādu valstu studenti desmit dienas dzīvos un apmeklēs nodarbības īpašā mūzikas nometnē. Kopumā meistarklases apmeklēs 52 cilvēki. Katrā meistarklasē dalībnieki kopā ar pasniedzēju varēs pilnveidot kopīgi izvēlēta skaņdarba izpildījumu. Festivāla jaunie dalībnieki ne tikai apmeklēs nodarbības, bet arī varēs dzirdēt izcilu klasiskās mūzikas izpildītāju koncertus.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 30. jūlijā. Tajā uzstāsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Aleksejs Lundins. Pie diriģenta pults būs K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra galvenais diriģents Fēlikss Korobovs.

Plašāka festivāla programma atrodama tā mājaslapā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)