Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Banka uzsāk sadarbību ar Latvijas Startup asociāciju

2017. g. 6. februāris, 11:56 / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Banka ir uzsākusi sadarbību ar “StartinLV” asociāciju, kura apvieno vairākus desmitus perspektīvo Latvijas startup uzņēmumu.

Sadarbība būs vērsta uz jaunu projektu atbalstu finanšu tehnoloģiju jomā.

Jau šī gada pavasarī Rietumu Banka un “StartinLV” asociācija rīkos starptautisko konkursu “FinTech Challenge”, kur startup uzņēmumi varēs prezentēt savus produktus vai pakalpojumus (pitching competition), saņem mentoru padomus un tikties ar potenciāliem investoriem.

Ka atzīmē Rietumu Bankas Valdes loceklis Jevgēnijs Djugajevs: "Pastāvīgi sadarbojoties ar startup uzņēmumiem, kas strādā finanšu tehnoloģiju jomā, mēs redzam, ka Latvijā ir daudz talantu, oriģinālu ideju un domājošu cilvēku. Viņiem ir nepieciešamas iespējas attīstīties. Ir ļoti svarīgi, lai varētu realizēt savas idejas, iegūt profesionālus padomus, kā arī piesaistīt partnerus. Mēs esam banka ar integrācijai atvērtu mūsdienīgu infrastruktūru. Jau sadarbojamies ar daudziem startup uzņēmumiem, nodrošinot tiem platformu savu ideju izmēģināšanai un apstiprināšanai."

“Asociācijas un Rietumu Bankas sadarbība ir lielisks piemērs iespējām nodot zināšanas jaunuzņēmumiem un radīt pozitīvu ietekmi uz Latvijas startup vidi. Mēs uzskatam banku par labu un uzticamu partneri,” – saka “StartinLV” Valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

Rietumu Banka jau vairākus gadus aktīvi atbalsta startup uzņēmumus finanšu tehnoloģiju jomā. “FinTech Challenge” konkurss iepriekšējos gados arī notika ar bankas atbalstu. Jāatzīmē, ka 2016. gadā galveno balvu tajā ieguva Nordigen kompānija, kura pašlaik aktīvi piedāvā bankām un nebanku struktūrām vairākās valstīs skoringa pakalpojumus kvalitatīvai to klientu kredītspējas noteikšanai. Nordigen ir arī iekļuvusi lielākajā Eiropas startup konkursa “Slush” 20 uzvarētāju topā savā nominācijā.

Ar Rietumu Bankas atbalstu ir notikušas arī “FinTech Club” – slēgto pasākumu sērijās, kur finanšu tehnoloģiju jomas startup uzņēmumu vadītāji varēja tikties ar šīs jomas pazīstamajiem profesionāļiem.

Par Latvijas Startup asociāciju “StartinLV”

Asociācija ir dibināta 2016. gadā ar mērķi apvienot startup un citus uzņēmumus, kā arī organizācijas, kas atbalsta šo nozari. Pašlaik asociācija apvieno 60 biedrus – 31 jaunuzņēmumu, 9 bezpeļņas organizācijas, 11 privātpersonas un 9 korporatīvos biedrus.

Asociācijas mērķis ir palīdzēt Latvijas startup uzņēmumiem attīstīt savas idejas Latvijā, nodrošinot atbilstošus apstākļus un vidi. Ņemot vērā lielo interesi no jaunuzņēmumu puses, asociācijai šobrīd šķiet īpaši svarīgi pievērsties tieši finanšu tehnoloģiju nozares atbalstam.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)