Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas Labdarības fonds Mežaparkā atklājusi jaunu sporta laukumu

2016. g. 15. augusts / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas Labdarības fonds sadarbībā ar Rīgas domi ir īstenojis kārtējo Mežaparka labiekārtošanas projektu. Pagājušajā piektdienā, Latvijas galvaspilsētas 815. gadu jubilejas svinību pirmajā dienā, tika atklāts jauns, daudzfunkcionāls laukums ar divdesmit trenažieriem un sporta rīkiem.Jaunais sporta laukums atrodas starp populāro Bērnu rotaļu pilsētiņu (arī tā ir Rietumu Bankas Labdarības fonda un pašvaldības struktūru sadarbības rezultāts) un Zaļo teātri. Jaunie sporta rīki un trenažieri ir īpaši, jo tos var izmantot cilvēki ar funkcionāliem balsta un kustību aparāta traucējumiem, kā arī cilvēki ratiņkrēslos. Pie katra trenažiera atrodas instrukcija ar skaidrojumiem par pieļaujamo slodzi un vingrojumu pareizu izpildi.

“Mežaparka daudzfunkcionālā sporta laukuma izveides darbi turpinājās divus gadus,” stāsta SIA “Rīgas meži” Mežaparka nodaļas vadītāja Elga Zēģele. “Šogad tie tika pabeigti: uzstādījām pēdējos četrus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām paredzētos trenažierus, kā arī 3–6 gadīgiem bērniem un pieaugušajiem paredzētu sporta rīku grupas. Pateicamies Rietumu Bankai par atbalstu projekta realizēšanā. Tagad šīs iniciatīvas dēļ parkā ir radušās jaunas iespējas aktīvai atpūtai un veselības nostiprināšanai.”

Rietumu Bankas Labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna atzina: “Banka patiesi priecājas par faktu, ka pēdējos gados gan ar pašvaldības, gan ar privātā biznesa atbalstu aktīvi tiek īstenoti projekti, kuri paredz aktīvās atpūtas un sporta nodarbību iespējas svaigā gaisā. Tomēr Latvijā šobrīd gandrīz nav publiski pieejamu specializētu trenažieru, kas būtu paredzēti pieaugušajiem un bērniem ar balsta un kustību aparāta traucējumiem. Lai gan, popularizējot veselīgu dzīvesveidu, iespējams, tieši par šiem cilvēkiem vajadzētu padomāt pirmkārt. Atklājot pirmo šādu laukumu Mežaparkā, mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai.”

Jāatzīmē, ka Rietumu Bankas Labdarības fondam šis nebūt nav pirmais projekts, kura ietvaros pilsētas vide ir kļuvusi pieejamāka pieaugušajiem un bērniem ar invaliditāti, arī ar kustību traucējumiem. Daudzus gadus viena no fonda prioritātēm ir cilvēku ar ierobežotām spējām sadzīves un izglītības iespēju uzlabošana, viņu dzīves kvalitātes paaugstināšana, interesantu brīvā laika pavadīšanas un veselības nostiprināšanas iespēju paplašināšana.

Fonds īpaši atbalsta ar aktīva dzīvesveida popularizēšanu saistītus projektus, sevišķi bērnu un jauniešu vidū. Ar fonda atbalstu ir iekārtoti vairāki sporta un rotaļu laukumi, kā arī izremontētas vairākas sporta zāles. Par fonda regulāri piešķirtajiem līdzekļiem skolām, internātskolām un specializētajām biedrībām tiek iepirkti sporta rīki un iekārtas. Ar fonda atbalstu ir iekārtotas vairākas velosipēdu novietnes. Bērniem no nabadzīgām un nelabvēlīgām ģimenēm fonds apmaksā atpūtu sporta nometnēs.

Pagājušajā gadā Rietumu Bankas Labdarības fonds ierīkoja īpašu rotaļlaukumu Strazdumuižā – Pierīgas ciematā, kurā dzīvo cilvēki ar redzes traucējumiem un atrodas speciālā internātskola. Pašlaik turpinās rotaļlaukuma labiekārtošana līdzās rehabilitācijas centram “Vaivari” – arī šis laukums būs paredzēts bērniem ar balsta un kustību aparāta traucējumiem, tostarp arī tiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Vaivaru sporta laukuma izveidošanas patronese ir valsts pirmā lēdija, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējone.

Ar Mežaparku Rietumu Bankas Labdarības fondu saista cieša sadarbība. “Mūsu sadarbību uzsākām 2008. gadā,” stāsta I. Šīnas kundze. “Toreiz ar Rietumu Bankas atbalstu 1,5 ha platībā tika izveidota viena no Latvijas plašākajām un daudzveidīgākajām Bērnu pilsētiņām. Tobrīd tā bija lielākā visā valstī. Šobrīd Mežaparka bērnu sporta un rotaļu laukums aptver gandrīz desmit funkcionālās zonas, ierīkotas vairāk nekā 50 dažāda līmeņa atrakcijas un trenažieri ar rotaļu un attīstošiem elementiem, ko var izmantot gan bērni, gan viņu vecāki.”

Mežaparks aktīvi attīstās, ar katru gadu kļūstot aizvien populārāks kā rīdzinieku aktīvas atpūtas vieta. Šeit notiek daudzi publiski pasākumi – nūjošanas, skriešanas un fitnesa nodarbības, treneru vadībā notiek gatavošanās maratoniem. Mežaparku labprāt apmeklē ne tikai rīdzinieki – arī pilsētas viesiem tā jau sen ir nozīmīga apskates vieta.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)