Par banku Investoriem

Par banku

Ar Rietumu Bankas atbalstu notiks festivāls „Zelta maska Latvijā”

2018. g. 13. aprīlis, 13:13 / Labdarība un sponsorēšana Vakar tika izziņota Krievijas teātra festivāla „Zelta maska Latvijā” programma festivāls notiks 2018. gada rudens ziemas sezonā.

Festivāla ģenerālpartneris jau 13 gadus nemainīgi ir Rietumu Banka.„Zelta maskas” rīkotāji uzsver, ka šis festivāls būs īpašs ‒ tāpat kā visa valsts teātru un koncertzāļu sezona, tas notiks Latvijas Republikas simtgades svinību zīmē.

Afiša piedāvā deviņas izrādes, kuras ir izvēlējusies Krievijas Nacionālās teātra prēmijas „Zelta maska” žūrija un „Zelta maska Latvijā” ekspertu padomes locekļi.

Festivāla programmas izziņošanai veltītajā preses konferencē Rietumu Bankas Sabiedrisko attiecību un reklāmas pārvaldes vadītājs Sergejs Grodņikovs teica: „„Zelta maska Latvijā”, bez šaubām, ir autordarbu festivāls. Tā afišu palīdz veidot Latvijas speciālisti, teātra darbinieki, kuri izvēlas Latvijā rādāmās izrādes un faktiski nosaka festivāla formātu.

„Zelta maskas” pastāvēšanas gados jau ir izaugusi jauna skatītāju paaudze, ir notikusi mūsu kultūru savstarpējā mijiedarbība un bagātināšanās. Mēs esam pastāvīgs festivāla partneris kopš tā dibināšanas un patiesi priecāsimies, ja šim pasākumam būs vēl vairāk draugu un sponsoru. Tas ļautu Latvijas skatītājiem redzēt vēl vairāk izrāžu, būt lietas kursā par modernā teātra attīstību ‒ izprast to var, tikai noskatoties izrādes klātienē.”

Viens no svarīgākajiem festivāla notikumiem būs Lielā teātra baleta trupas uzstāšanās, kas Latvijā nav notikusi kopš 1980. gada. 8. un 9. oktobrī Krievijas nozīmīgākais muzikālais teātris uz Latvijas Nacionālās operas skatuves parādīs Dmitrija Šostakoviča „Spītnieces savaldīšanu”.

Vēl viens patīkams pārsteigums afišā ir leģendārie Nāciju teātrī iestudētie „Šukšina stāsti” ‒ Latvijas režisora Alvja Hermaņa debija Krievijas teātrī. Šo izrādi, kas ar milzu panākumiem tiek rādīta daudzās valstīs, 12. decembrī varēs vērot uz Dailes teātra skatuves.

Īpaši jāatzīmē Sofokla „Valdnieka Edipa” iestudējums ‒ Jevgēņija Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra un Grieķijas Nacionālā teātra kopdarbs. Izrāde kļuva par Maskavas sezonas hitu un ir saņēmusi vairākas „Zelta maskas” nominācijas: „Labākā drāmas izrāde/lielā forma”, „Labākais režisora darbs” un „Labākais mākslinieka darbs”. 10. oktobrī to varēs redzēt Dailes teātrī.

Ievērojot tradīciju, vairākas festivāla „Zelta maska Latvijā” izrādes tiks parādītas arī citās lielākajās Latvijas pilsētās ‒ Ventspilī un Liepājā.

Ar precīzu programmu varat iepazīties mājaslapā www.goldenmask.lv/lv

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)