Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Banka Jūrmalā ir nosvinējusi 25 gadu jubileju

2017. g. 19. jūlijs, 13:38 / Serviss Pagājušajās brīvdienās Jūrmalā tika oficiāli svinēta Rietumu Bankas 25 gadu jubileja .

Apsveikt banku un kopīgi atzīmēt šo izcilo notikumu bija ieradušies simtiem goda viesu no daudzām pasaules valstīm.Svētki sākās sestdien ar svinīgu pieņemšanu slavenajā Dzintaru koncertzālē. Atbraukušos viesus sagaidīja viens no Rietumu Bankas dibinātājiem, bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks Arkādijs Suharenko, bankas prezidents Aleksandrs Pankovs un bankas valdes locekļi.

Uz Rietumu Bankas jubileju bija ieradušies vairāk nekā 700 viesu – bankas klienti, draugi un partneri no visas pasaules: ievērojami Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas, ASV, Šveices un dažādu Eiropas Savienības valstu uzņēmēji. Viesu vidū bija arī izcili kultūras darbinieki, politiķi un diplomāti. Sveikt Rietumu Banku bija ieradušies arī bankas partneri labdarības jomā, kuriem šī bija divkārša jubileja, jo bankas Labdarības fonds šogad svin desmito dzimšanas dienu.

Svētku sākumā pasaules opermūzikas zvaigznes un orķestris izcilā amerikāņu diriģenta Konstantīna Orbeļana vadībā viesiem sniedza iespaidīgu koncertu. Tajā skanēja populāras Dž. Pučīni, V. Bellīni, Dž. Rosīni, Ž. Bizē un Š. Guno operu ārijas un instrumentālā mūzika. Ar savu meistarību klātesošos priecēja izcili klasisko operu izpildītāji no ASV: viens no pieprasītākajiem belkanto meistariem Lorenss Braunlijs un spožais koloratūrsoprāns Sāra Koberna. Kopā ar viņiem uzstājās jaunais ukraiņu dziedonis Dmitrijs Popovs, kura karjera attīstās ārkārtīgi strauji. Uzstājās arī izcili latviešu operdziedātāji: Kristīne Opolais, kura izpilda vadošās partijas uz labāko pasaules operas teātru skatuvēm, un lieliskais R. Vāgnera mūzikas interprets Egils Siliņš, kurš šogad uzstāsies Berlīnes, Vīnes, Ženēvas, Londonas un Parīzes operu namos.

Koncerta programmu veidoja šā pasākuma vadītājs – ievērojamais aktieris, režisors un ilggadējais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars. Atklājot koncertu, viņš personīgi sveica bankas akcionārus un dibinātājus Leonīdu Esterkinu un Arkādiju Suharenko, kuri atradās zālē kopā ar viesiem. „Rietumu Banka ir viena no nedaudzajām neatkarīgajām bankām mūsu valstī, kurā arī pašlaik ir pārstāvēts Latvijas privātais kapitāls, un tās akcionāri līdz pat šai dienai ir tie paši, kas dibināja šo banku pirms gadsimta ceturkšņa tālajos 20. gs. 90. gados,” teica Andrejs Žagars.

Savukārt Leonīds Esterkins savā apsveikumā viesiem atzīmēja: „Priecājamies šajos svētkos redzēt mūsu draugus, partnerus, klientus, kas bijuši mums līdzās visus šos gadus, dalījušies ar mums uzvaras priekā un ir atbalstījuši grūtos brīžos. Tieši jums mēs daudzējādā ziņā esam pateicīgi par saviem sasniegumiem.

Gan savā stratēģijā, gan ikdienas darbā vienmēr esam uzskatījuši, ka banka var augt un attīstīties tikai līdz ar tās klientu biznesu, tādēļ jau kopš pirmsākumiem ar klientiem centāmies veidot ilglaicīgas, patiesas uzticēšanās pilnas attiecības, redzēt viņos nopietnus partnerus.”

Pēc koncerta parkā pie Dzintaru koncertzāles sākās svinīgā pieņemšana, bet pēc krēslas iestāšanās vēsturiskajā, nesen restaurētajā slēgtajā Dzintaru koncertzālē uzstājās Latvijas un Krievijas publikas mīlulis, harismātiskais mūziķis un dziedātājs Intars Busulis.

Nākamajā dienā svētki turpinājās jūras krastā, vienā no labākajiem Jūrmalas restorāniem – pludmalē izvietotajā Legend.Beach.

Šajās dienās pat laika apstākļi bija labvēlīgi bankai un tās viesiem. Brīnišķīgajā sestdienas vakarā un saulainajā svētdienā Jūrmala atklājās visā savā burvībā. Pat gaisā bija jūtama tā neatkārtojamā inteliģentā Baltijas kūrorta noskaņa, kas daudziem viesiem liek šeit atgriezties atkal un atkal.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)