Par banku Investoriem

Par banku

Pilsētas atspulgi Rietumu Bankas galerijā

2017. g. 4. augusts, 16:22 / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas galerijā ir atklāta Sanktpēterburgas fotomākslinieces Marijas Kremņevas darbu izstāde „Ūdens un pilsētas” .

Izstādē ir pārstāvēti apmēram 40 lielformāta darbi. Katrā no tiem klātesošs elements ir ūdens vai kāds ūdenī atspoguļots pilsētas fragments, pilsētvides motīvs, kas šādā veidā iegūst jaunu un bieži vien negaidītu nozīmi.Marija Kremņeva nopietni nodarbojas ar fotografēšanu vairāk nekā 35 gadus. Daudz ceļodama, viņa bieži vien iegriežas Eiropas valstu galvaspilsētās un lielākajās pilsētās, kas kļūst par viņas fotogrāfiju galvenajiem tēliem. Kopš 20. gs. 90. gadu beigām viņa regulāri piedalās izstādēs. Lielākās nesenās Marijas Kremņevas izstādes notika 2015. gadā Sanktpēterburgā: „Atspulga fenomenalitāte” Petropavlovskas cietokšņa izstāžu zālē un „7 dienas Parīzē” – miniatūru muzejā „Krievu kreilis”.

Viena no izplatītākajām tēmām viņas daiļradē – pilsētvides ainavu atspulgs ūdenī, kas Kremņevas darbos nekad nav statisks, gluži pretēji – tas vienmēr ir dinamisks un atrodas kustībā. Autorei meistarīgi izdodas notvert šo kustību, un atspoguļoto objektu tēli arī iegūst enerģiju un stihijas dinamiku, tā būtiski pārveidojoties, iegūstot jaunu nokrāsu, kā arī svaigus toņus un nianses.

Lielākā daļa no izstādē prezentētajiem darbiem ir tapuši divās Marijai Kremņevai tuvās pilsētās – Sanktpēterburgā un Amsterdamā. Šo Eiropas galvaspilsētu vēsturiskie likteņi ir saistīti ar to tuvumā esošajām upēm, kanāliem un jūru. Ūdens ir ne tikai neatņemama šo pilsētu ainavas daļa, bet tas arī lielā mērā nosaka to likteni un raksturu. Turklāt izstādē ir iekļautas arī fotogrāfijas, kas tapušas Rīgā, Parīzē, Romā, Lisabonā, Brigē – pilsētās, kas arī ir cieši saistītas ar ūdens telpu un atrodas ar to ciešā mijiedarbībā.

Kritiķi un skatītāji nereti atzīmē, ka Marijas Kremņevas darbos ir vērojama impresionistu, postimpresionistu un puantilistu ietekme. Tajos ietvertie priekšmeti un detaļas it kā sašķeļas – ūdens šļakatās, ņirbošos vilnīšos vai ūdens pilienos. Sižeti ir apbrīnojami precīzi un interesanti: skatītājs it kā no jauna ierauga jau pazīstamo pilsētvides objektu – ēkas fasādi, ielu vai tiltu un ne vienmēr uzreiz to pazīst, pat tad, ja fotogrāfija ir radīta pilsētā, kur skatītājs dzīvo.

Marijas Kremņevas radošā rotaļa ar refleksiju pasauli izraisīs skatītājā ne tikai estētisku baudījumu, bet arī ļaus asāk izjust mūsu pasaules nepārtraukto mainīgumu.

Ieeja izstādē – kā vienmēr, bez maksas.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)