Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas Labdarības fonds atbalsta balvas “Kilograms kultūras” piešķiršanu

2016. g. 25. oktobris / Labdarība un sponsorēšana Jau otro gadu Rietumu Bankas Labdarības fonds atbalsta vienu no nozīmīgākajiem Latvijas kultūras dzīves notikumiem – sabiedriskās televīzijas un radio (LSM.LV) ikgadējās balvas “Kilograms kultūras 2016” piešķiršanu.

Atgādinām, ka skatītāju balsojums notiek četras reizes gadā portālā www.lsm.lv . Konkursa rezultāti tiek apkopoti janvārī. Tikko ir kļuvuši zināmi rudens balsojuma rezultāti.Konkurss “Kilograms kultūras” ir izveidots salīdzinoši nesen. Par tā uzvarētājiem kļūst kultūras notikumi, kas skatītāju un klausītāju balsojuma rezultātā ir saņēmuši augstāko vērtējumu. Pēc balsu saskaitīšanas uzvarētājiem tiek pasniegtas balvas: mākslinieces Kristīnes Jurjānes un tēlnieka Ivara Miķelsona veidotā statuete – 1 kg smaga zelta svaru bumba un 1000 EUR naudas balva.

Konkursā ir 5 galvenās kategorijas: teātris, mūzika, literatūra, vizuālā māksla, kultūras mantojums. Ir paredzētas arī divas speciālbalvas – Gada pārsteigums un Gada notikums. Tie ir projekti, kas ir cīnījušies par skatītāju simpātijām.

Dalībai konkursā tiek izvēlēti Latvijas kultūras ievērojamākie un lielākos panākumus guvušie pasākumi. Šobrīd, saskaņā ar balsošanas rezultātiem līderos ir izvirzījušies:
Aika Karapetjana, Latvijas Nacionālajā operā iestudētais “Fausts”, operdziedātājas Kristīnes Opolais solokoncerts ar Nacionālo simfonisko orķestri, Sesto Kvatrīni vadībā, Džemmas Skulmes mākslas darbu izstāde “Krāsas garša”, Raiņa un Aspazijas muzeja restaurācijas projekts, kā arī Ņujorkā dzīvojošā, jaunā latviešu rakstnieka, Toma Kreicberga, nesen iznākusī grāmata.

Divās īpašajās nominācijās ir atzīmēti: Valmierā notikušais vasaras teātra festivāls un sezonas atklāšanas koncerts Lielajā Ģildē.

Konkursa “Kilograms kultūras” gala rezultāti kļūs zināmi janvārī, kad arī notiks laureātu apbalvošanas ceremonija. Konkursa žūrijā darbojas Latvijas sabiedriskās televīzijas kultūras programmu redakcijas un Radio Klasika vadītāji un darbinieki, kritiķi, literāti un mākslinieki.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)