Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas galerijā – Somijas abstraktais ekspresionisms

2017. g. 10. maijs, 15:32 / Serviss Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta somu mūsdienu mākslas izstāde Reflecting Rothko.Izstādes nosaukums atklāj gan darbu tēmu, gan stila virzienu – pēc Marka Rotko gleznu motīviem. Atgādināsim, ka šis mākslinieks, pasaules glezniecības klasiķis, dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī.

Marks Rotko – gleznotājs, kura vārds asocējas ar abstrakto glezniecību un krāsu laukumiem – tiek uzskatīts par abstraktā ekspresionisma pamatlicēju. Viņa mākslinieciskajā karjerā vietu ieņēma gan figurālā glezniecība, gan tašisma tehnika, gan tīrs sirreālisms. Rotko apgalvoja, ka mākslas būtība ir pati māksla, mākslinieka pasaules uzskata materializēta izpausme. Gan iepriekš, gan tagad eksperti vienprātīgi atzīst, ka viņa krāsu laukumu glezniecība demonstrē, kā mākslinieks liek krāsai ietekmēt skatītāju.

Somu mākslinieku izstādē Rietumu Bankā tiek eksponēti dažādu tehniku un žanru darbi: līdzās gleznām ir skulptūras, fotogrāfijas un videoinstalācijas. Iespaidīgas ir gleznas, kas tapušas nevis uz pierastajiem audekliem, bet arī uz stikla un dažādu metālu sakausējumiem.

Uzmanību saista portreti, kuros attēlots Marks Rotko, kā arī abstrakcijas daudz dažādos krāsu toņos. Spēlējoties ar ekspresīvo kolorītu, somu mākslinieki cenšas raisīt emocijas un jūtas, pievērst skatītāju uzmanību Marka Rotko ieguldījumam pasaules mākslā.

Izstādi atklāja darbu autori, kuri ieradās Latvijā par godu šim notikumam: Luka Delgado, Tapani Hīpie, Jāri Jernstrems, Asko Niemele-Koura, Miko Pākola, Dans Palmgrens, Veiko Sārivāra, Jarmo Vellonens, Mika Vesalahti un Mia Vaire. Pasākumā tika izteikti pateicības vārdi bankai par iespēju parādīt šo ekspozīciju, kā arī slavēts Marks Rotko, kurš iekarojis mūsdienu somu mākslinieku sirdis.

Izstādi rīko 2009. gadā dibinātā somu mākslinieku apvienība ARTERGROUND. Tās mērķis ir somu mākslas popularizēšana ārzemēs un kultūras sakaru dibināšana starp kaimiņvalstīm. Izstādes rīkošanā no Latvijas puses palīdzēja mūsdienu mākslas galerija ASŪNA.

Izstāde apskatāma līdz 19. maijam darba dienās no 9.00 līdz 18.00. Ieeja, kā vienmēr, bez maksas. Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Vesetas ielā 7, Rīgā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)