Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas Labdarības Fondam aprit 10 gadi

2017. g. 20. aprīlis, 15:44 / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas Labdarības Fondam drīzumā apritēs desmit gadi kopš tā dibināšanas. Fonds tika izveidots 2007. gada aprīlī un ātri kļuva par vienu no lielākajām privātajām labdarības organizācijām Latvijā. Tā prioritārās darbības jomas: medicīna, izglītība, sabiedrības maznodrošinātās daļas atbalstīšana, bērni un kultūra.

Katru gadu Rietumu Banka piešķir vienu miljonu eiro labdarības vajadzībām. Apmēram puse no šīs summas tiek novirzīta Rietumu Bankas labdarības fonda projektiem, tāpēc katru gadu finansējumu saņem apmēram 100 projekti.

„Rietumu Banka ar labdarību sāka nodarboties vēl deviņdesmito gadu vidū. Tolaik atbalstu saņēma salīdzinoši nelieli projekti, taču vienlaicīgi šie darbi atspoguļoja bankas akcionāru uzskatus un filozofiju – sekmīgs uzņēmums, kuram ir šādas iespējas, var palīdzēt tiem, kuriem šāda palīdzība nepieciešama.
Laika gaitā arvien vairāk pieauga atbalsta iespējas. Tika uzkrāta pieredze, veidojās kontakti. Loģiski pārdomāta un sakārtota pieeja bankas pamata saimnieciskajai darbībai ļoti ātri un pozitīvi ietekmēja arī labdarības jomu. Pēc salīdzinoši neilga laika 2007. gada pavasarī tika nodibināts un darbu uzsāka Rietumu Bankas labdarības fonds,” stāsta Rietumu Bankas Labdarības Fonda Valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Savukārt Rietumu Bankas dibinātājs un akcionārs Arkādijs Suharenko piebilst:

„Ja vari palīdzēt – palīdzi. Dari to tādā veidā, lai uz tevi varētu paļauties. Regulāra, kaut arī neliela, palīdzība ir labāka nekā vienreizēja, jo tad labam darbam ir lielākas izredzes un iespējas nostiprināties un nostāties uz savām kājām.”

Fonda pirmajā darbības posmā ar tiešu Rietumu Bankas akcionāru līdzdalību tika formulētas darba prioritātes labdarības jomā, kas saglabājušas savu aktualitāti līdz pat šim brīdim. Augstākā prioritāte ir atbalsts projektiem pieejamas medicīnas jomā, jo īpaši bērniem, kā arī projektiem, kas paredzēti jaunās paaudzes izglītošanā, sociālajā jomā, kultūras un mākslas jomā.

„Šodien, kad fonda projektu skaits jau sasniedzis desmitus un simtus, acumirklī nav nemaz tik vienkārši sadalīt tos atbilstoši šiem četriem virzieniem. Taču fonda uzmanības centrā joprojām ir tas, ko dēvē par sabiedrisko labumu. Piemēram, fonds pastāvīgi sniedz atbalstu 82 ar bērniem saistītām iestādēm, tostarp skolām, internātiem, bērnunamiem, bibliotēkām. Vairāk nekā 35 tradicionāli reliģisko konfesiju baznīcas jau saņēmušas fonda finansējumu ikgadējā konkursā „Latvijas sakrālais mantojums”.

Ne reizi izskanējis teiciens – kad politiķiem aptrūkstas pamatojuma, turpina skanēt kultūras argumenti. Mēs to apzināmies, tāpēc lielu uzmanību veltām projektiem starptautiskās kultūras apmaiņas jomā, jo tieši kultūras valodā pateiktais skan visdaiļrunīgāk un pārliecinošāk mūsu sarežģītajā laikmetā,” norāda Inga Šīna.

Fonds arī tuvākajā nākotnē turpinās darboties kultūras jomā. Inga Šīna uzsvēra: „Vēlos visus iepriecināt, ka šogad, kad bankai aprit 25 gadi, bet fondam 10 gadi, norisināsies vesela virkne spilgtu koncertu, noteikta to daļa būs saistīta arī ar labdarību.”
Tāpat arī fonds uzsāks lielu ilgtermiņa projektu, lai izveidotu bērniem un jauniešiem paredzētu kultūras un izglītības centru. Šajā saistībā fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna stāsta: „Mēs vēlamies, lai jaunajiem talantiem būtu iespēja gūt impulsu darbības uzsākšanas brīdī, saņemt papildu izglītību, praktizēties, piedalīties meistarklasēs, starptautiskās sacensībās, konkursos un pierādīt sevi. Uzskatu, ka tas ir ļoti svarīgi mūsu valsts nākotnei. Mēs esam redzējuši šādus centrus ārzemēs un uzskatām, ka šāda koncepcija ir ļoti interesanta. Mums ir perspektīva vieta un izcils projekts. Domāju, ka pēc noteikta laika šāda centra atklāšana būs ne mazāk nozīmīgs notikums kā bērnu pilsētiņas būvniecība Mežaparkā, un tas kļūs par īstu Rīgas rotu.”

Par Rietumu Bankas Labdarības F ondu
Rietumu Bankas labdarības fonds dibināts 2007. gada aprīlī. Kopš 2007. gada līdz šim brīdim projektiem piešķirtā finansējuma kopsumma ir četri miljoni eiro. Kopā tika atbalstītas 750 atsevišķas programmas tādās jomās kā kultūra, medicīna, sociālā joma, veselības aizsardzība u. c. Vieni no lielākajiem projektiem fonda vēsturē: bērnu rotaļu laukums un daudzfunkcionāli trenažieri Mežaparkā, jaunu telpu rekonstrukcija Pāvula Jurjāna mūzikas skolas ēkā, Latvijas iedzīvotāju kardioloģiskās veselības izpētes programma, aprīkojuma iepirkšana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, projekti bērnu medicīnas jomā. Mēnesī fonds saņem 20 līdz 30 pieteikumus, līdz 30% no tiem tiek piešķirts daļējs vai pilns finansējums. Fonda prioritāte ir atbalsta sniegšana sociālo problēmu risināšanai, tostarp palīdzība veselības aizsardzībai, bērniem un jauniešiem, izglītībai un zinātnei, mākslai un kultūrai.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)