Par banku Investoriem

Par banku

Par starptautiskā juridiskās personas identifikācijas koda ieviešanu

2017. g. 3. augusts, 16:53 / Serviss Paziņojam, ka pašlaik Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek ieviesta prasība par obligātu starptautiskā juridiskās personas identifikācijas koda Legal Entity Identifier (LEI) izmantošanu.

Minētā prasība attiecas uz VISĀM juridiskām personām, kas veic vai plāno veikt darījumus ar finanšu instrumentiem. Šī prasība nav atkarīga no tā, kurā valstī juridiskā persona – klients – ir reģistrēta. Jaunās prasības pamatprincips ir tas, ka banka vai brokeru sabiedrība, kas apkalpo klientu, atrodas Eiropas Savienībā.

LEI kods ir unikāls 20-zīmju burtu-ciparu kods, kas ļauj identificēt juridisku personu, kas veic darījumus finanšu tirgos.

Saskaņā ar ES regulu prasībām, sākot ar 2017.gada 1.novembri LEI kods KĻŪS par OBLIGĀTU prasību darījumiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem, bet sākot jau ar 2018.gada 3.janvāri – DARĪJUMEIM AR VISIEM pārējiem FINANŠU INSTRUMENTIEM un vērtspapīriem.

Tāpēc iesakām visiem klientiem – juridiskām personām, kuri izmanto šādus pakalpojumus, laicīgi parūpēties par LEI koda saņemšanu.

Gadījumā, ja pēc 2017. gada 1.novembra juridiskai personai nebūs LEI koda, Banka nevarēs pieņemt tās rīkojumus darījumiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem, bet no 2018.gada 3.janvāra – arī ar visiem citiem finanšu instrumentiem un vērstpapīriem.

Ja Jums rodas jautājumi attiecība uz LEI koda saņemšanu, vai Jums ir nepieciešama palīdzība tā saņemšanā, lūdzam sazināties ar Vērtspapīru un finanšu tirgu pārvaldes Tirdzniecības nodaļas darbiniekiem pa telefonu 67 025 284 vai e-pastu rw@rietumu.lv, vai arī ar Jūsu personīgo menedžeri bankā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)