Par banku Investoriem

Par banku

Ar Rietumu Bankas atbalstu Rīgā notiks ASV baleta zvaigžņu viesizrādes

2017. g. 21. marts, 16:17 / Labdarība un sponsorēšana 21. martā Latvijas Nacionālajā operā notiks Amerikas baleta zvaigžņu koncerts. Mākslinieki, kuri uzstājas ASV vadošajās baleta trupās un teātros, parādīs savu meistarību programmā, kurā iekļauti baleta mākslas klasikas uzvedumi.

Amerikas mākslinieku viesizrādes Latvijā atbalsta Rietumu banka un Rietumu Bankas labdarības f onds .Uz Latvijas operas skatuves pirmo reizi uzstāsies ASV labāko baleta trupu mākslinieki: primabalerīnas Treisija Albertsone, Karīna Gonsalesa, Džaneta Delgado, solists Dilans Gutjerezs, kā arī Džeraldīne Mendoza, kura savulaik stažējusies Maskavas Lielajā teātrī, un premjeri Renains Serdeiro un Konors Volšs.

Skatītājiem būs iespēja redzēt šo mākslinieku uzvedumus, kurus veidojuši slaveni horeogrāfi: Kristofers Vildons, Džeroms Robinss un leģendārais Džordžs Balančins – amerikāņu horeogrāfijas un laikmetīgās neoklasiskā baleta mākslas pamatlicējs.

Gaidāmajām viesizrādēm pieskaņota fotoizstāde „Baleta mirkļi”, kas Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta neilgi pirms viesizrādēm. Izstādi rīko Rietumu Bankas labdarības fonds. Atbilstoši rīkotāju iecerei izstādes galvenais uzdevums ir sveikt ASV māksliniekus un vēlreiz parādīt baleta cienītājiem plastiskās dejas un mūsdienu baleta skaistumu.

ASV 20. gadsimta plastiskā māksla pasaules kultūrā ir īpaša, kas apvienojusi dažādu skolu dejas un mūzikas mantojumu. Izmantojot labāko pasaules skolu pieredzi, Amerika ir izveidojusi tikai tai raksturīgās dejas tradīcijas. Mūsdienās Amerikas baleta skola apvieno gan klasisko, gan laikmetīgo horeogrāfiju, bet balets ir starptautiska valoda.

„Paredzams, ka viesizrādes būs krāšņs notikums Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīvē. Jau ilgus gadus Rietumu banka atbalsta vērienīgus un nozīmīgus projektus kultūras apmaiņas jomā. Šoreiz nolēmām veltīt uzmanību dejai kā vienam no labākajiem iedvesmas avotiem. Un nebija nekādu šaubu, ka vislabākās skolas – gan klasiskajā baletā, gan laikmetīgajā horeogrāfijā – atrodas ASV.

Amerikāņu baleta zvaigžņu pašreizējā viesošanās sniegs iespēju mūsu baleta cienītājiem tuvāk iepazīties ar šīs valsts laikmetīgo horeogrāfiju. Novēlam visiem patiesi izbaudīt gan viesizrādēm veltīto izstādi, gan arī gaidāmo koncertu. Esmu pārliecināts, ka arī šis projekts, tāpat kā iepriekšējie, gūs lielus panākumus!” Rietumu Bankas Padomes loceklis Aleksandrs Gafins.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)