Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu bankas Labdarības fonds atbalsta «Kilogramu kultūras»

2016. g. 25. februāris, 12:00 / Serviss Rietumu bankas Labdabības fonds sniedz savu atbalstu Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio 2015. gada balvai «Kilograms kultūras» – vienam no Latvijas kultūras dzīves nozīmīgākajiem notikumiem. Balvas ieguvēji tiks paziņoti šodien, 25. februārī.«Kilograms kultūras» tiek pasniegts jau vairākus gadus pēc kārtas. Par balvas ieguvējiem kļūst tie kultūras notikumi, kas balsojuma rezultātā ieguvuši lielāko skatītāju atzinību. Balsojums notiek četras reizes gadā portālā lsm.lv un noslēdzas janvārī, kad no katra ceturkšņa uzvarētājiem top finālistu saraksts. Pēc skatītāju un klausītāju balsu saskaitīšanas uzvarētāji saņem balvas –mākslinieces Kristīnes Jurjānes un tēlnieka Ivara Miķelsona veidotu mākslas darbu –statuetes, kas simbolizē 1 kilogramu, un naudas prēmiju 1000 EUR apmērā.

Balsojums par 2015. gada laureātiem noslēdzās 16. janvārī. Savukārt šodien, 25. februārī, svinīgā gaisotnē tiks paziņoti uzvarētāji. Nozīmīgākie atlases kritēriji ir notikuma oriģinalitāte, augstais profesionālisma līmenis, kā arī rezonanse sabiedrībā.

Balvu nominācijā “Gada pārsteigums” pasniegs Rietumu bankas Labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna. «Mēs tiecamies atbalstīt notikumus, kas veicina sabiedrības un valsts attīstību visdažādākajos aspektos. Šogad fonds izveidojis jaunu atbalsta programmu, kurā prioritāte ir projektiem, kas veicina pilsētvides attīstību un labiekārtošanu. Taču kultūras jomas atbalsts joprojām ir viens no fonda svarīgākajiem darbības virzieniem. Man būs īpašs prieks pasniegt «Gada pārsteiguma» balvu, par kuru cīnījās tik brīnišķīgi projekti. Izcelt vienu uzvarētāju vienmēr ir grūti, un manuprāt, piedalīšanās šādā Latvijai nozīmīgā konkursā – tā jau ir uzvara,» norāda Inga Šīna.

Konkursā ir piecas galvenās kategorijas: teātris, mūzika, vizuālā māksla, literatūra un kino. Papildus paredzētas divas «īpašās» kategorijas: Gada pārsteigums un Gada notikums. Šiem projektiem nācās pacīnīties par skatītāju labvēlību. Kategorijā Gada pārsteigums Balvai tiek izvirzīti kultūras projekti, kuros īstenotas oriģinālas un inovatīvas idejas. Kategorijā Gada notikums Balvai tiek izvirzīti gada nozīmīgākie kultūras projekti, kuru kvalitāte un vēriens ir acīmredzami, pamatojami un pierādāmi.

Dalībai konkursā tikuši atlasīti Latvijas kultūras dzīves skaļākie notikumi, kuru vidū ir arī plaši izskanējušais Alvja Hermaņa iestudējums «Brodskis/Barišņikovs», kā arī Kirila Serebreņņikova Nacionālajā teātrī iestudētie «Raiņa sapņi».

Konkursa žūriju veido Latvijas sabiedriskās televīzijas un Radio Klasika kultūras raidījumu veidotāji, kritiķi, literāti un mākslinieki. Žūrijas pienākums ir sekot un izvērtēt kultūras norises Latvijā gada laikā un izvirzīt ne vairāk kā trīs pretendentus reizi trijos mēnešos katrā no septiņām kategorijām, par kuriem balsos televīzijas skatītāji.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)