Par banku Investoriem

Par banku

Rīgā notika Rietumu FinTech Club otrā tikšanās

2016. g. 20. jūnijs / Serviss Pagājušajā nedēļā Rietumu Bankas un TechHub Riga sadarbības ietvaros notika otrā diskusija – tikšanās kluba formātā .

Tās laikā tika uzsvērta likumdošanas būtiskā loma fintech jomas turpmākajai attīstībai Latvijā. Diskusijā šim jautājumam uzmanību pievērsa Finanšu ministrijas Finanšu sektora vadības nodaļas vadītāja vietniece Dina Buce. Viņa pastāstīja, ka šobrīd tiek veidota likumdošanas bāze, kas atbilstu tiem platformu veidiem, kādi jau darbojas un tuvākajā nākotnē darbosies Latvijā, jo Eiropas Savienības līmenī vienots platformu darbības regulējums pagaidām nepastāv.

“Mēs uzmanīgi izvērtējam šīs nozares jaunos produktus; Latvijā visizplatītākais ir kopīgo aizņēmumu platformu (lending based crowdfunding) modelis, ar to operē jaunās platformas, piemēram, arī labi zināmā TWINO un Mintos. Latvijā cenšamies likumdošanas prasības adaptēt tā, lai tās atbilstu šā brīža inovācijām. Mēs saskatām fintech nozares lielo potenciālu,” diskusijā atzina Finanšu ministrijas pārstāve.

Tikšanās laikā uzstājās arī Cobalt projekta partneris Lauris Liepa, kurš norādīja uz tiesību sfēras pilnveidošanas nozīmi turpmākajā fintech nozares progresā. Viņa referātā “Alternatīvo finanšu modeļu tiesiskie nosacījumi” tika runāts par tādiem aspektiem kā startapu tiesiskais regulējums, līgumu noslēgšanas īpatnības, kreditēšana, kā arī citām aktuālām tēmām.

Paneļdiskusijas moderatora loma bija uzticēta Latvijas startapu asociācijas pārstāvim, bijušajam ekonomikas ministram Danielam Pavļutam. Diskusijā aktīvi piedalījās Mārtiņš Bērziņš (Monea), Lauris Liepa, Mārtiņš Šulte (Mintos) un Dina Buse; viņiem pievienojās arī Rietumu Bankas valdes locekļi Renāts Lokomets un Jevgēnijs Djugajevs.

“Rietumu Bankas un TechHub Riga sadarbība veiksmīgi attīstās, nesen mēs organizējām otro starptautisko inovāciju projektu un startapu konkursu. Mūsu un TechHub kopīgie kluba pasākumi ir lieliska iespēja investoriem un speciālistiem dalīties pieredzē un izteikt viedokļus par jaunajām tehnoloģijām, kuras spēj ietekmēt pastāvošos finanšu sektora principus, tos papildinot un attīstot. Esam pārliecināti, ka Latvija var būt laba platforma gan jauna biznesa projekta uzsākšanai, gan pilnvērtīgai tā turpmākajai attīstībai. Tomēr šo iespēju īstenošanai gan valsts, gan pašvaldību līmenī ir jāveido tāda vide, kas veicinātu riska kapitāla pieplūdumu,” uzskata Rietumu Bankas valdes loceklis Renāts Lokomets.

Rietumu FinTech Club ir platforma, kurā Latvijas un Baltijas valstu fintech nozares speciālisti un projektu vadītāji dalās zināšanās un pieredzē ar citiem inovāciju biznesa pārstāvjiem. Divas veiksmīgās tikšanās norāda, ka šī nozare jaunajiem uzņēmējiem ir ļoti perspektīva – tā uzskata pasākuma rīkotāji. Šāda veida pasākumi tiek plānoti arī turpmāk.

TechHub Riga ir Latvijas lielākā tehnoloģiju un IT startapu apvienība, kas nodrošina darba vietas un veicina jauno uzņēmēju zināšanu apguvi. Šobrīd TechHub Riga aktīvi darbojas vairāk nekā 30 startapi, tā esošo un bijušo dalībnieku vidū ir infogr.am, Funderful, Fabula, Froont, Sellfy un MaxTraffic. Turklāt TechHub Riga arī regulāri rīko dažādus ar uzņēmējdarbību un tehnoloģijām saistītus pasākumus, piemēram, ikmēneša tikšanās, TechHub akadēmijas un ikgadējo konferenci TechChill Baltics. TechHub Riga stratēģiskais partneris ir Lattelecom.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)