Par banku Investoriem

Par banku

Intervija ar Rietumu FinTech Challenge 2016 uzvarētājiem

2016. g. 6. maijs / Serviss Aprīlī, Rīgā, norisinājās starptautiskā konkursa Rietumu FinTech Challenge fināls. Labāko finanšu servisu un tehnoloģiju nozares startapu sacensības Latvijas galvaspilsētā tika rīkotas jau otro reizi. Šī gada uzvarētājs un Rietumu Bankas dāvātās 5000 eiro naudas balvas ieguvējs ir Latvijas startaps Nordigen, kas ir izstrādājis analītisku finanšu transakciju servisu.Šīs intervijas jautājumi startapa veidotājiem Robertam Bernānam un Rolandam Mesteram tika uzdoti uzreiz pēc konkursa galvenās balvas saņemšanas. Naudas balvu – 5000 eiro uzvarētājiem pasniedza Rietumu Bankas Valdes loceklis Renāts Lokomets.

– Kā jūtaties pēc uzvaras?

– Labi! Tā ir ļoti patīkama sajūta, ja uzvari sīvas konkurences apstākļos. Tomēr, mūsuprāt, šī konkursa galvenā priekšrocība ir iespēja redzēt, kas notiek finanšu tehnoloģiju tirgū – tā ir jauna joma kura piedāvā daudz iespēju sadarbībai ar lielajiem uzņēmumiem, finanšu institūcijām un banku iestādēm. Mūsu šīsdienas nozīmīgākais rezultāts ir iespēja tikties ar startapu dibinātājiem, ekspertiem, Rietumu Bankas augstākā līmeņa menedžeriem.

– Uzvara Rietumu FinTech Challenge konkursā ir pirmais publiskais Jūsu projekta novērtējums?

– Nē, pirms mēneša uzvarējām citā, arī Latvijā notiekošā startapu konkursā. Šobrīd dodamies pretī uzvarām – tas ir labs virziens.

– Kā plānojat izmantot naudas balvu?

– Jebkurš saprātīgs uzņēmējs investē naudu savā biznesa idejā. Tā kā esam startaps, visu naudu ieguldām uzņēmumā, piemēram, veidojam sakarus ar finanšu institūcijām, piesaistām jaunus klientus un attīstām produktu. Tāpēc nekādu ballīti par godu uzvarai, diemžēl, nerīkosim.

– Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?

– Šobrīd paplašinām darbību ārpus Baltijas valstu robežām – Somijā, Polijā. Plānojam strādāt arī Lielbritānijā, mūsuprāt, tur ir daudz potenciālo klientu.

Rietumu FinTech Challenge by TechHub Riga Academy notiek jau otro gadu pēc kārtas. Konkurss iecerēts kā ērta platforma, kur jaunie uzņēmumi var parādīt sevi, savas idejas un potenciālu.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)