Par banku Investoriem

Par banku

Divas realitātes Rietumu Bankas galerijā

2017. g. 28. novembris, 16:26 / Serviss Rietumu Bankas galerijā ir atklāta glezniecības izstāde Divas realitātes” .

Izstāde ir unikāla, jo tajā pirmoreiz vienkopus ir apskatāmi divu garīgi tuvu gleznotāju – skolotāja un mācekļa, latviešu glezniecības klasiķa Ulda Zemzara un savdabīgā mākslinieka Filipa Šalajeva – darbi.Izstādes apmeklētāji var aplūkot 15 populārus klasiķa Ulda Zemzara (viņš nākamajā gadā svinēs 90 gadu jubileju) darbus. To vidū īpašu uzmanību piesaista PSRS Tautas skatuves mākslinieka Kārļa Sebra, slavenā baletdejotāja Māra Liepas un gleznotāja dzīvesbiedres portreti.

Turpat blakus atrodas talantīgā Filipa Šalajeva darbi. Būdams vienkāršs strādnieks, viņš vienlaikus nodarbojās ar glezniecību: vispirms, 20. gs. 60.–70. gados, Ulda Zemzara vadītajā mākslas studijā, bet pēc tam – patstāvīgi.

Izveidojušos draudzību mākslinieki ir saglabājuši daudzus gadus. „Kad iepazināmies, bijām vienaudži, mums bija ap 30 gadiem. Man aiz muguras bija Mākslas akadēmija, savukārt Filipam – smaga kara laika bērnība un sarežģīts liktenis. Uzreiz ievēroju, ka viņam ir savs, ļoti precīzs skats uz pasauli. Viņš savā daiļradē bija absolūti patstāvīgs, viņa darbi nelīdzinās nekam citam. Negribu viņa stilu saukt par primitīvismu vai naivismu, manuprāt, tas ir ļoti individuāls un ārkārtīgi emocionāls romantiskais reālisms,” izstādes atklāšanā teica Uldis Zemzaris.

Vecmeistars pastāstīja, ka Filipam Šalajevam ļoti patika gleznot dabu un dzīvniekus – no viņa darbiem uz mums noraugās tīģeri, lāči, vilki, mežacūkas, kas apveltīti ar patiesi cilvēcīgu izteiksmīgumu. „Domāju, ka akadēmiska izglītība Filipam pat traucētu, un es centos viņam neko neuzspiest. Šajā izstādē varam paskatīties uz pasauli viņa acīm – bez akadēmiska spožuma,” uzskata meistars.

Izstādi var aplūkot līdz 15. decembrim, katru darbadienu no pulksten 9.00 līdz 17.00. Ieeja, kā vienmēr, – bez maksas.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)