Par banku Investoriem

Par banku

RAM fondi 2016. gadu ir noslēguši ar pārliecinošu izaugsmi

2017. g. 20. janvāris / Serviss Visi Rietumu Asset Management (RAM) pārvaldītie investīciju fondi pagājušajā gadā ir uzrādījuši pozitīvu dinamiku. Straujākā izaugsme bijusi High Yield (+15,58%) un Global Equity (+15,12%) fondiem.

Šie rezultāti ir publicēti RAM investīciju fondu decembra apskatā.

Fondu pārvaldnieki atzīmē, ka decembrī finanšu tirgus visbūtiskāk ietekmēja ASV Federalās Rezervju sistēmas lēmums par bāzes procentu likmes kārtējo celšanu un ECB kvantitatīvās mīkstināšanas programmas pagarinājums.

Pēc RAM ekspertu domām, lai gan pagaidām pasaules ietekmīgākās centrālās bankas darbojas atšķirīgos virzienos, jau 2017. gada beigās to politika varētu tuvināties, kā rezultātā var gaidīt turpmāko procentu likmju paaugstināšanu gan Amerikā, gan Eiropā.

„FRS ir palielinājusi bāzes likmi otro reizi pēdējā desmitgadē. Turklāt ASV centrālā banka prognozē, ka 2017. gadā likme varētu tikt palielināta vēl trīs reizes. Šī prognoze nesaskanēja ar finanšu tirgu gaidām, un parāda instrumentu ienesīgums palielinājās”, teikts apskatā.

Speciālisti arī pievērš uzmanību tam, ka decembris ASV finanšu sektoram bija ārkārtīgi labvēlīgs. Banku un finanšu iestāžu akciju vērtība cēlās Donalda Trampa (Donald Trump) solījumu par sektora deregulāciju iespaidā, kā arī cerībā uz peļņas pieaugumu, pateicoties procentu likmju palielināšanai.

Monetārā politika veicināja dolāra nostiprināšanos, tas savukārt negatīvi ietekmēja izejvielu cenas. Tajā pat laikā pasaules izejvielu sektora vadošo uzņēmumu vērtība turpināja augt uz optimisma viļņa, kuru investoros radīja cerības uz jaunā ASV prezidenta ekonomikas programmu.

Eiropā uzmanības centrā bija politiskie notikumi, tajā skaitā Austrijā notikušās vēlēšanas, kurās radikālie spēki cieta zaudējumu, kā arī Itālijas premjerministra Mateo Renci (Matteo Renzi), kurš demonstrēja pilnīgu nespēju īstenot nepieciešamās reformas, atkāpšanās.

Eksperti norāda, ka tieši iespējamās ģeopolitikas izmaiņas tuvākajā nākotnē joprojām būs lielākais riska faktors, kas ietekmēs finanšu tirgus.

Rietumu Asset Management (RAM) ietilpst Rietumu Bankas grupā. Kompānija piedāvā profesionālas kapitāla pārvaldības pakalpojumus. RAM produkti un pakalpojumi ir paredzēti plašam investoru lokam. Tie izstrādāti tā, lai būtu piemēroti katra klienta specifiskajiem pieprasījumiem un vajadzībām. Pašreizējās tirgus konjuktūras apstākļos RAM speciālisti klientiem piedāvā iespēju sasniegt efektīvu ienesīguma un riska attiecību.

IEROBEŽOTA ATBILDĪBA. Šis apskats (ieskaitot jebkurus pielikumus) nav lūgums, piedāvājums, ieteikums vai aicinājums pirkt, pārdot vai atmaksāt jebkurus finanšu instrumentus vai noslēgt un/vai pildīt saistības saskaņā ar citiem jebkura veida darījumiem. Šajā apskatā iekļautas informācijas autori, kā arī AS Rietumu Asset Management IPS, reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2014. gada 29. janvārī, vienotais reģistrācijas Nr. 40103753360, juridiskā adrese: Vesetas iela 7, Rīga, LV-1013, Latvijas Republika, (turpmāk tekstā – RAM) ne kopīgi, ne atsevišķi neuzņemas nekādu atbildību par iespējamo šajā apskata iekļautas informācijas izmantošanu, kā arī neatbild par tiešiem vai netiešiem zaudējumiem (ieskaitot nesaņemtu peļņu) un soda sankcijām. Šajā apskatā iekļautie vērtējumi, viedokļi un prognozes ir balstītas vienīgi uz kvalificētu RAM speciālistu atzinumiem par apskatā aplūkotajiem finanšu instrumentiem un emitentiem. Šajā apskatā atspoguļota informācija ir iegūta no avotiem, kas tiek uzskatīti par uzticamiem, taču vienlaikus, sniegtās informācijas precizitāte un pilnība netiek garantēta. Jebkuram Jūsu investīcijas lēmumam ir pilnībā jābalstās uz Jūsu personīgo finansiālo apstākļu un investīciju mērķu novērtējumu. RAM vērš Jūsu uzmanību uz to, ka operācijas vērtspapīru un finanšu instrumentu tirgū ir saistītas ar risku, kā arī to veikšanai ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas un pieredze.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)