Par banku Investoriem

Par banku

Aleksandrs Gafins: „Mums ir izdevies atjaunot pasaules līmeņa koncertu tradīciju Jūrmalā.”

2017. g. 24. augusts, 17:06 / Labdarība un sponsorēšana Pagājušās nedēļas nogalē Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, ar lieliem panākumiem uzstājās Džošua Bells. Šī lieliskā vijolnieka, Grammy, Gramophone un Mercury balvu laureāta koncerts turpināja Baltijas muzikālo sezonu” programmu.

Džošua Bells uzstājās kopā ar Festivāla orķestri bulgāru diriģenta Maksima Eškenazi vadībā. Viņš izpildīja A. Dvoržāka Devīto simfoniju „No Jaunās pasaules”, F. Mendelsona uvertīru Sapnis vasaras naktī” un Maksa Bruha Pirmo koncertu vijolei un orķestrim.

Tāpat kā iepriekšējos Baltijas muzikālo sezonu” koncertos, arī šoreiz leģendārajā Jūrmalas koncertzālē nebija nevienas brīvas vietas. Viens no mūsdienu izcilākajiem mūziķiem spēlēja uz dižā A. Stradivāri darinātas vijoles, un baudīt viņa priekšnesumu bija pulcējušies ne tikai Latvijas, bet arī daudzi ārvalstu klasiskās mūzikas cienītāji.

Baltijas muzikālās sezonas” ir viens no plašākajiem klasiskās mūzikas un operas projektiem Ziemeļeiropas valstīs. Tā atklāšana notika 3. jūnijā, klātesot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un bijušajiem prezidentiem – Guntim Ulmanim un Valdim Zatleram. Tad Dzintaros uzstājās slavenais itāļu diriģents Rikardo Muti un viņa izveidotais Luidži Kerubini jauniešu orķestris.

2017. gada Baltijas muzikālo sezonu” programmu turpināja pasaules operas zvaigžņu Elīnas Garančas, Hiblas Gerzmavas, Kristīnes Opolais, Lorensa Braunlija un Sāras Kobernas koncerti.

Projektu mākslinieciskais vadītājs ir slavenais producents un režisors Andrejs Žagars; 1996. – 2013. gadā viņš bija Latvijas Nacionālās operas vadītājs un padarīja to par vienu no modernākajiem un interesantākajiem Austrumeiropas un Ziemeļeiropas muzikālajiem teātriem.

Baltijas muzikālo sezonu” projektu atbalsta ievērojami Latvijas un Krievijas mecenāti.

No sirds priecājos, ka ideja atjaunot pasaules līmeņa mūzikas koncertu tradīciju Jūrmalā ir radusi tik plašu atbalstu. Šī tradīcija sākās 20. gadsimta 30. gados, bet uzplaukumu pieredzēja 60.–70. gados,” stāsta Rietumu Bankas padomes un Baltijas muzikālo sezonu” aizbildniecības padomes loceklis Aleksandrs Gafins. Tomēr mūsdienās, lai īstenotu šādu projektu, ar tradīcijām vien nepietiek, ir nepieciešami lieli līdzekļi un izcils profesionāls menedžments, sakari un reputācija pasaules mūziķu aprindās. Kā liecina projekta pirmā sezona, mums ir izdevies to visu veiksmīgi apvienot. Esam pateicīgi Rietumu Bankas akcionāriem Leonīdam Esterkinam un Arkādijam Suharenko, uzņēmējiem Pēterim Avenam, Mihailam Fridmanam un visiem fonda dibinātājiem par viņu līdzdalību un ieguldījumu Baltijas muzikālo sezonu” organizēšanā, un šis ieguldījums nav mērāms tikai naudā vien.”

2017. gada Baltijas muzikālo sezonu” noslēguma koncerts skanēs 3. septembrī; šajā vakarā Dzintaru koncertzālē uzstāsies izcilais ASV džeza trompetists, lounge džeza karalis Kriss Boti.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)