Par banku Investoriem

Par banku

Latvija atkal uzņem pasaules Grand Prix sērijas posmu spīdvejā

2017. g. 26. maijs, 14:24 / Labdarība un sponsorēšana Sestdien, 27. maijā ar Latvijas valdības un Rietumu Bankas atbalstu Daugavpilī norisināsies trešais “Grand Prix” sērijas posms – pasaules individuālā čempionāta fināls spīdvejā.Spēcīgākie braucēji no Polijas, Zviedrijas, Krievijas, Dānijas, ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Slovēnijas un Latvijas sacentīsies par šī sporta veidā uzvarētāja titulu televīzijas kameru priekšā, kuras nodrošinās šī notikuma translāciju 150 pasaules valstīs. Sacīkstes redzēs miljoni planētas iedzīvotāju!

Kā atzīmē sacensību organizatori un speciālisti, “Grand Prix” dalībnieku sastāvs 2017. ir viens no interesantākajiem un intriģējošākajiem sastāviem pēdējo gadu laikā. Latviju šoreiz pārstāvēs bronzas ieguvējs pasaules čempionātā Maksims Bogdanovs.

Latvijas Motosporta federācijas Treka komisijas priekšsēdētājs Vladimirs Ribņikovs atzīmē, ka šogad sacensībās Daugavpilī salasīsies pasaules spīdveja elite, un izsaka cerību, ka mūsu sportists “parādīs spožu uzstāšanos šajā zvaigžņu kompānijā”.

“Latvija droši turas “treku lielvalstu” topā. Mums sanāca nostiprināt savu pozīciju pasaules reitinga pirmajā astotniekā, un mēs vēlamies vēl straujāk attīstīt šo aizraujošo sporta veidu Latvijā, kā arī sasniegt jaunas virsotnes. Tieši tāpēc mums ir tik svarīgi rīkot lielas starptautiskās sacensības ar pirmklasīgu sastāvu mūsu valstī. Sacensību organizatori kā vienmēr ir ļoti labi pastrādājuši sagatavošanas etapā, un es vēlu veiksmi sacīkšu dalībniekiem, bet skatītājiem – patiesi izbaudīt šīs sacensības. Ir jāgatavojas atraktīvai, aizraujošai un bezkompromisa cīņai”, – stāsta Vladimirs Ribņikovs.

Pašlaik spīdvejs ir iekļauts pasaules populārāko motosporta veidu skaitā. Latvijā tam ir dziļas tradīcijas un vairāk nekā 50 gadu vēsture.

Tradicionāli Latvijas spīdveja centrs ir Daugavpils – valsts otrā lielākā pilsēta. Vietējais stadions “Lokomotīve” ir viens no Eiropas labākajiem spīdveja trekiem. Šeit regulāri notiek lielas starptautiskās sacensības. Tā 2016. gada augustā šeit norisinājās otrais pasaules individuāla čempionāta fināls spīdvejā. Toreiz par uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Grigorijs Laguta, otrais bija sportists no Somijas – Jonass Kilmakorpi, trešais – Emīls Sajfutdinovs (Krievija).

Kopš pirms trijiem gadiem paveiktas treku stadiona rekonstrukcijas Rīgā spīdvejs aktīvi attīstās arī Latvijas galvaspilsētā. Šogad šeit ir uzsākusi darbu bērnu-jaunatnes sekcija. Kvalitatīvas trases pieejamība ļauj novadīt profesionālus treniņus priekš jauniem sportistiem, kā arī rīkot augsta līmeņa starptautiskās sacensības. Šī gada jūnijā Rīgas stadionā norisināsies lielās starptautiskās sacensības – komandu Kausa kvalifikācijas posms spīdvejā.

Rietumu Banka un Rietumu Bankas labdarības fonds pēdējo desmit gadu laikā aktīvi atbalsta spīdveju, uzstājoties kā sponsors lielās starptautiskās sacensībās, kas notiek Latvijā, kā arī atbalstot jaunatnes spīdveja attīstību.

Spīdveja Grand Prix sērijas trešā posma sacensības Daugavpilī uzsāksies sestdien, 27. maijā plkst. 18:45 stadionā “Lokomotīve”; skatītājiem ieeja no plkst. 16:45.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)