Par banku Investoriem

Par banku

„Zelta maska” sākas, Rietumu Banka ‒ atbalsta!

2018. g. 8. oktobris, 11:38 / Labdarība un sponsorēšana Rīgā sākas 13. gadskārtējais festivāls „Zelta maska Latvijā”, kas atkal uz Latviju ir atvedis Krievijas labāko teātru izrādes.

Rietumu Banka ir pastāvīgs šī plašā starptautiskā projekta ģenerālpartneris.

Šā gada festivāls notiks Latvijas Republikas 100. dzimšanas dienas svinību zīmē. Par godu šim notikumam festivāla rīkotāji ir sagatavojuši īpašu programmu, kuras galvenais notikums būs Lielā teātra baleta trupas uzstāšanās ‒ šādas viesizrādes Latvijā notiek pirmoreiz pēdējo 40 gadu laikā!Nacionālās operas un baleta teātrī skatītāji Lielā teātra solistu un baleta mākslinieku izpildījumā varēs noskatīties baletu „Spītnieces savaldīšana”, ko, izmantojot Dmitrija Šostakoviča mūziku, iestudējis slavenais franču horeogrāfs Žans Kristofs Majo.

Rietumu Bankas Padomes priekšsēdētāja vietnieks Arkādijs Suharenko stāsta: „Ļoti iepriecina fakts, ka „Zelta maska” gadu no gada uztur festivāla augsto līmeni. Tā kā interese par skatuves mākslu Latvijā ir nemainīgi liela, festivālam ne tikai ir pastāvīgie skatītāji, bet tas katrā sezonā piesaista un audzina jaunus teātra cienītājus.”

Īpašu uzmanību ir pelnījis Sofokla traģēdijas „Valdnieks Edips” iestudējums ‒ tas ir Maskavas Jevgēnija Vahtangova teātra un Grieķijas Nacionālā teātra kopdarbs. Izrāde, kas ir kļuvusi par Maskavas teātra sezonas hitu, ir saņēmusi „Zelta maskas” nominācijas šādās kategorijās: „Labākā drāmas izrāde / lielā forma”, „Labākais režisora darbs” un „Labākais mākslinieka darbs”.

Festivāla programmā ir iekļauti arī leģendārie „Šukšina stāsti”, ko Nāciju teātrī pirms dažiem gadiem iestudēja latviešu režisors Alvis Hermanis. Arī izrāde „Mūsu klase”, kurā redzēsim Jevgēnija Vahtangova teātra jaunos aktierus, un Maskavas Vladimira Majakovska teātra izrāde „Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri”.

Festivāls tradicionāli notiek Rīgā, Liepājā un Ventspilī.

Pilna festivāla programma ir pieejama mājaslapā www.goldenmask.lv/lv

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)