Par banku Investoriem

Par banku

“Baltijas muzikālo sezonu” atklāšanā pulcējas ievērojamākie politiķi un uzņēmēji

2017. g. 7. jūnijs, 16:03 / Labdarība un sponsorēšana Iepriekšējās nedēļas nogalē ar lieliem panākumiem Jūrmalā izskanēja starptautiskā festivāla “Baltijas muzikālās sezonas” pirmais koncerts .

Pasaules slavu guvušais itāļu diriģents Rikardo Muti un Luidži Kerubī ni jauniešu orķestris koncertzālē “Dzintari” sniedza koncertu, kurā pulcējās Latvijas sabiedrības elite un daudzi ārvalstu viesi.Neraugoties uz vēso laiku, slavenajā koncertzālē “Dzintari” “Baltijas muzikālo sezonu” atklāšanas koncertā brīvas vietas neatradās. Skatītāju vidū bija Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, bijušie prezidenti Valdis Zatlers un Guntis Ulmanis, tagadējie un iepriekšējie ministri, ārvalstu diplomāti, politiskās elites un inteliģences pārstāvji un ievērojami uzņēmēji.

Koncertā skanēja Dž. Verdi operas “Nabuko” uvertīra, F. Šūberta Ceturtā simfonija un P. Čaikovska Piektā simfonija.
Īpašu burvību šim koncertam piešķīra ne tikai diriģenta virtuozitāte un mūziķu meistarība, bet arī senie stīgu instrumenti, kas par godu šim koncertam bija atvesti no Šveices. Pirms koncerta “Dzintaru” koncertzāles vēsturiskajā daļā notika neliela pieņemšana, kurā viesi varēja aplūkot instrumentus, tostarp Antonio Stradivāri darināto čellu, kā arī uzzināt šo instrumentu vēsturi un kamerkoncerta noskaņā dzirdēt to neatkārtojamo skanējumu.

“Tradīcija Jūrmalā rīkot labāko orķestru un vokālistu koncertus radusies 20. gadsimta 20.–30. gados. Vecākā paaudze noteikti atceras arī lieliskos koncertus, kas notika Rīgas piekrastē 60.–70. gados. Pēdējos gados Jūrmalas koncertu “profils” nedaudz mainījās uz populārās mūzikas pusi, tomēr gaisā jau sen virmo ideja par atgriešanos pie klasikas un nopietnas mūsdienu mūzikas,” stāsta Rietumu Bankas padomes un “Baltijas muzikālo sezonu” Aizbildniecības padomes loceklis Aleksandrs Gafins. “Lai īstenotu šo ideju, bija nepieciešami gan nozīmīgi finanšu līdzekļi, gan starptautisks menedžments. Par laimi, mēs atrisinājām abus uzdevumus. Festivāla pirmais koncerts noritēja ļoti augstā līmenī. Saņemtās atsauksmes liecina, ka manam vērtējumam piekrīt daudzi.”

Aleksandrs Gafins atzina, ka “Baltijas muzikālo sezonu” norise kļuva iespējama, pateicoties Latvijas un Krievijas uzņēmēju – īpaša fonda dibinātāju – atbalstam: “Vēlos personīgi pateikties Rietumu Bankas akcionāriem Leonīdam Esterkinam un Arkādijam Suharenko, kā arī Pēterim Avenam, Mihailam Fridmanam un visiem fonda dibinātājiem par viņu uzticēšanos un palīdzību. Pateicoties viņiem, ir izdevies savākt līdzekļus, lai Jūrmalā notiktu tik augsta līmeņa koncerti.

Mums laimējies, jo kā projekta māksliniecisko vadītāju varējām aicināt izcilo režisoru un ilggadējo Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru. Pateicoties viņam Nacionālā opera ir iekļuvusi Eiropas labāko muzikālo teātru sarakstā, un es ceru, ka mūsu “sezonas” viņa vadībā kļūs par notikumu, ko ar nepacietību gaidīs gadu no gada.”

Nākamais festivāla koncerts “Dzintaru” koncertzālē notiks jau 1. jūlijā. Tajā, simfoniskā orķestra pavadībā, uzstāsies Deniss Macujevs. Vēl šajā gadā tiek plānoti vairāki koncerti, kuros uzstāsies pazīstami mākslinieki – Hibla Gerzmava, Elīna Garanča, Lorenss Braunlī, Sāra Koberna, Kristīne Opolais, Pāvels Černohs, Džošua Bells, Kriss Boti.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)