Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankā pavasara mākslas darbu izsole

2017. g. 21. aprīlis, 13:10 / Serviss Sestdien, 29. aprīlī , Rietumu Bankā Rīgā notiks pavasara mākslas darbu un senlietu izsole , kuru sadarbībā ar banku rīko galerija “ Artembassy”.Izsolē izstādītie priekšmeti ir pieejami apskatei bankas 1. stāva izstāžu zālē darba dienās no plkst. 9:30 līdz 18:00, sestdienās no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Jau vairāk nekā piecus gadus izsoļu nams “Artembassy” ar Rietumu Bankas atbalstu rīko lielākās mākslas darbu izsoles Baltijas valstīs. Ikreiz izsoles organizatori cenšas izvēlēties un piedāvāt mākslas cienītājiem un kolekcionāriem unikālus un augstas kvalitātes glezniecības, grafikas, lietišķās mākslas darbus, kā arī vēsturiskus artefaktus.

“Iepriekšējā gada izsole bija ļoti laba – mēs pieredzējām gan izsoles apgrozījuma rekordus, gan ļoti interesantu un spraigu kaulēšanos par konkrētiem priekšmetiem, kā arī dažkārt pat negaidīti augstas cenas. Es domāju, ka to pašu var teikt arī citi mūsu kolēģi, izsoļu rīkotāji. Interese ir ļoti liela galvenokārt par glezniecību, porcelānu, interjera senlietām, un tirgū ir vērojama augšupejoša tendence,” pastāstīja izsoļu nama “Mākslas Vēstniecība” vadītājs Aigars Grīnbergs.

Gaidāmajā izsolē tiks piedāvāti arī labi pazīstamu 19.gs. mākslinieku, piemēram, Federa un Riconi, Latvijas glezniecības pamatlicēju Valtera un Rozentāla, kā arī labāko 20. gadsimta meistaru darbi.

Vispopulārāko priekšmetu vidū ir minama Jāņa Rozentāla “Somijas ainava”, Jūlija Federa “Upes krasts”, divi brīnišķīgi Aleksandra Riconi gleznoti sieviešu portreti, porcelāna vāze “Dzērves”, kas apgleznota pēc Sigismunda Vidberga zīmējuma, un liels dekoratīvs šķīvis “Rīga”, kas izgatavots pēc Niklāva Strunkes skices.

Kā ierasts, plaši un saistoši ir pārstāvēts 20.gs. 20.-30. gadu “klasiskā modernisma” periods. Papildus iespaidīgām lielformāta eļļas gleznām, piemēram, Niklāva Strunkes “Tirgotājs Rīgas tirgū” (1939.), Ludolfa Liberta “Pļauja” (1929.), Konrāda Ubāna “Irbenes iela” (1937.), Otto Skulmes “Politiķi” (1936.), Jāņa Tīdemaņa “Baltie koki” (30. gadi), būs arī iespējams kaulēties par šo pašu mākslinieku nelielajiem darbiem un skicēm, kā arī iegādāties tādu slavenu avangarda pārstāvju Latvijā darbus kā Aleksandra Beļcova un Romāns Suta.

Īpaši jāatzīmē slavenā latviešu jūras gleznotāja Eduarda Kalniņa lielisko darbu izlasi, tajā skaitā 4 izcilas miniatūras, kuras mākslinieks gleznojis braucienu laikā uz ārvalstīm – “Ķīna”, “Indija”, “Venēcija” un “Stoga”. Bez tam katalogā ir iekļauti divi mākslinieka agrīnie darbi – “Vēršu pajūgs” (1936.) un “Buru laivas krastā” (1936.), “Ainava ar plostiem” (1943.) un “Klusā daba ar zivīm” (1960. gadi).

Šoreiz Johana Valtera (Johans Valters-Kūravs) daiļrade tiek pārstāvēta uzreiz ar diviem darbiem -monumentāls jūgendstila darbs “Parkā” (20. gadi) un lieliska miniatūra “Sakšu kalnos”.

Rūpīgi, izsmalcināti un ļoti reprezentabli tiek piedāvāta divdesmitā gadsimta vidus glezniecība. Mākslas cienītājiem un kolekcionāriem būs iespēja iegādāties slavenu mākslinieku gleznas, tostarp Valdis Kalnroze, Leo Kokle, Kārlis Miesnieks, Jēkabs Bīne, Jānis Cielava, Ārijs Skride, Francisks Varslavāns un Jānis Tillbergs.

Ne mazāk iespaidīgi tika izvēlēti arī divdesmitā gadsimta pēdējās trešdaļas darbu autori - Leonīds Āriņš, Indulis Zariņš, Herberts Siliņš, Jānis Pauļuks, Jānis Osis, Laimdots Mūrnieks, Boriss Bērziņš un citi.

Dekoratīvi-lietišķās mākslas cienītājiem tiek piedāvāts porcelāns no pasaules slavenām rūpnīcām Meisene, Gardners, Sèvres un Kuzņecovs.

Kopumā izsoles katalogā ir vairāk nekā 350 priekšmetu. Izsolē var piedalīties klātienē vai neklātienē, izdarot likmes internetā vai pa tālruni. Tāpat ir paredzēta izsoles tiešraide Internetā.

Izsoles Rietumu Bankā tradicionāli ir vienas no lielākajām un visvairāk gaidītajām izsolēm Baltijas valstīs, kas kļuvušas par nozīmīgu notikumu plašākam mākslas cienītāju lokam.

Izsole sākas plkst. 12:00 šī gada 29. aprīlī, Rietumu Bankas ēkā Vesetas ielā 7, Rīgā.

Sīkāka informācija par izsoli un katalogu ir pieejama tīmekļa vietnē artembassy.lv.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)