Par banku Investoriem

Par banku

Latvijas Startup asociācija un Rietumu Banka izsludina projektu konkursu fintech sfērā

2017. g. 13. marts, 11:04 / Serviss Šajā pavasarī Latvijā trešo reizi norisināsies starptautiskais jaunuzņēmumu konkurss Rietumu FinTech Challenge 2017. Tajā varēs piedalīties nesen dibināti uzņēmumi, kuru mērķis ir mainīt to, kā cilvēki un uzņēmumi ikdienā rīkojas ar naudu – veic pirkumus, apmaksā rēķinus, pārskaita naudu viens otram, iegulda un uzkrāj, kā tiek automatizēta uzņēmumu un banku darbība un kā jaunas finanšu tehnoloģijas iegūst negaidītu pielietojumu. Plānots, ka par labāko atzītais projekts saņems dotācijas uzņēmuma attīstībai.

Konkursa ģenerālpartneris ir Rietumu Banka. Šoreiz uzņēmumu konkurss norisināsies sadarbībā ar Latvijas Startup uzņēmumu asociāciju StartinLV.Rietumu Banka pēdējo gadu laikā aktīvi atbalsta ierosmes tehnoloģiju un finanšu saskarnozaru jomas: maksājumus, norēķinus, maksājumu kartes, integrāciju un lietojumprogrammu saskarnes (API), mākslīgo intelektu, datu apstrādi un apkopošanu, personu un uzņēmumu identificēšanu un investīcijas. Iepriekšējā Rietumu FinTech Challenge 2017 galveno balvu ieguva Latvijas uzņēmums Nordigen, kas šobrīd banku un nebanku iestādēm dažādās valstīs aktīvi sniedz kredītņēmēju bankas izrakstu analīzes automatizācijas pakalpojumus šo iestāžu klientu kredītspējas kvalitatīvai izvērtēšanai. Tāpat arī Nordigen savā nominācijā ir iekļuvis Eiropas lielākā jaunuzņēmumu konkursa Slush uzvarētāju divdesmitniekā.

Tehnoloģiju projekti finanšu pakalpojumu jomā tiek uzskatīti par vienu no perspektīvākajiem un pievilcīgākajiem virzieniem. Strauji paplašinās sadarbība starp finanšu tehnoloģiju nozari un tradicionālajām finanšu iestādēm. Šo abu nozaru pārstāvji uzskata, ka šī joma ir perspektīva. Piemēram, iepriekšējā gada beigās Lielbritānijas finanšu tirgu regulators (FCA, Financial Conduct Authority) un Honkongas Valūtas pārvalde (HKMA, Hong Kong Monetary Authority) noslēdza vienošanos par sadarbību finanšu novitāšu veicināšanai. FCA šī ir piektā vienošanās, kuras galvenais mērķis ir veicināt finanšu tehnoloģiju projektu attīstību.

Tādās valstīs kā Izraēla, Austrālija, Singapūra, Dienvidkoreja un Ķīna katru gadu tiek radīti simtiem jaunu, perspektīvu projektu. Baltijas valstis, tostarp arī Latvija, cenšas iegūt nozīmīgu lomu finanšu tehnoloģiju nozarē.
„Asociācijas un Rietumu Bankas sadarbība ir lielisks piemērs iespējām nodot savas zināšanas jaunuzņēmumiem un radīt pozitīvu ietekmi uz vispārējo jaunuzņēmumu attīstības situāciju Latvijā,” saka Startup uzņēmumu asociācijas StartinLV valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.
Šobrīd ir novērojama diezgan acīmredzama tendence – tradicionālās finanšu iestādes mainās un cieši seko līdzi jaunu tehnoloģiju attīstībai, tādējādi saglabājot līderu pozīcijas finanšu tirgū.

Rietumu Bankas Valdes loceklis (IT jautājumos) Jevgēnijs Djugajevs uzsver:

“Šķiet, ka tikai nesen mēs vērojām, kā Latvijā veidojās pirmie fintech projekti. Šobrīd visiem ir skaidrs: mums ir daudz talantīgu cilvēku, kuri prot un grib veidot ko jaunu. Palīdzot viņiem, Rietumu Banka veicina visas valsts finanšu tehnoloģiju attīstību.
Izveidot veiksmīgu projektu ir sarežģīti – kaut vai tādēļ, ka lietotājiem ir augstas prasības pret jauniem risinājumiem, jo bieži vien jārīkojas ar reālu naudu un jāatklāj privāta finanšu informācija. Jūs varat radīt kaut ko unikālu, tomēr jūsu uzņēmumam ir jāspēj ne tikai izveidot produktu, bet arī jābūt uzticamam un drošam, ir jāsaprot, kā ievērot regulējošās prasības un nebankrotēt. Gadās, ka uzņēmums ievieš nepabeigtu projektu, jo cer, ka problēmas varēs novērst darba gaitā. Mūsu nozarē tas nav pieļaujams. Tādēļ Rietumu FinTech Challenge konkursā strādā ekspertu žūrija, kas spēj uzņēmējus ievirzīt pareizā gultnē, palīdzēt atrisināt problēmas un, protams, atpazīt līderi.

Jaunajiem uzņēmējiem ir jāsaprot, ka mūsdienās bankām ir ārkārtīgi nozīmīga loma fintech jomas attīstībā: tās ir gan donori, gan risinājumu lietotāji, gan arī veido infrastruktūru, ar ko jāspēj efektīvi strādāt.”
Visi konkursa dalībnieki varēs arī saņemt profesionāļu konsultācijas un iepazīties ar potenciālajiem investoriem.

Konkurss aptver Baltijas un NVS valstis, Centrālo un Austrumeiropu, kā arī Skandināvijas valstis.

Pieteikumu iesniegšana turpināsies līdz 7. aprīlim. Piedalīties var ikviens pretendents, kura projekti atbilst izvirzītajiem kritērijiem.

Plašāka informācija par Rietumu FinTech Challenge 2017 un konkursa dalības noteikumiem ir pieejama tīmekļa vietnē: www.rietumufintech.com.

Startup uzņēmumu asociācija StartinLV
Asociācija ir dibināta 2016. gadā, lai apvienotu jaunuzņēmumus un citus uzņēmumus, kā arī organizācijas, kas atbalsta šo nozari. Šobrīd asociācijā ietilpst 60 dalībnieki: 31 jaunuzņēmums, deviņas bezpeļņas organizācijas, 11 privātpersonas un deviņi uzņēmumi dalībnieki.

Rietumu Banka
Rietumu Banka ir Latvijas trešā lielākā banka, kura ir specializējusies starptautisko korporatīvo klientu un turīgu privātpersonu apkalpošanā. Rietumu Banka ir lielākā tirdzniecības pakalpojumu uzņēmumus apkalpojošā banka Baltijā, kas sniedz gan norēķinu pakalpojumus, gan arī finanšu infrastruktūras izmantošanas pakalpojumus elektroniskās komercijas jomas apkalpošanai, SWIFT un SEPA norēķiniem 18 valūtās un citu zīmolu maksājumu karšu izsniegšanai.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)