Par banku Investoriem

Par banku

Sākas “Baltijas muzikālās sezonas” festivāls Jūrmalā

2017. g. 29. maijs, 16:55 / Labdarība un sponsorēšana N ākamās brīvdienās Latvijā startē starptautiskais festivāls “Baltijas muzikālās sezonas ” – pēdējā gadu desmita nozīmīgākais muzikālais projekts.

Festivāls tiks atklāts trešdien, 3. jūnijā, ar pasaules slavena diriģenta Rikardo Muti un , viņa izveidotā , Luidži Kerubīni vārdā nosauktā orķestra koncertu Dzintaru koncertzālē.“Baltijas muzikālās sezonas” festivālu rīko speciāli šai programmai nodibināts fonds, kuru izveidoja vairāku Latvijas un Krievijas lielāku uzņēmumu vadītāji. Finansiālo atbalstu festivālam sniedz arī Rietumu Banka.

Kā saka Rietumu Bankas padomes loceklis, “Baltijas muzikālās sezonas” fonda Aizgādnes Padomes loceklis Aleksandrs Gafins: “Tas ir unikāls ilgtermiņa kultūras projekts, kura ietvaros jau šovasar Jūrmalā ar koncertu sēriju uzstāsies klasiskās mūzikas, operas un džeza pasaules zvaigznes. Tāda veida festivāli veiksmīgi norisinās daudzās Eiropas un Amerikas pilsētās un ļoti bieži kļūst par veselu reģionu ekonomiskās attīstības dzinējspēku. Esmu pārliecināts, ka Jūrmala nekļūs par izņēmumu un drīzumā nopelnīti tiks dēvēta par visa Baltijas jūras reģiona vasaras mūzikas galvaspilsētu”.

2017. gada festivālu sezona sniedz Latvijas iedzīvotājiem un viesiem iespēju klātienē redzēt un dzirdēt tādus izpildītājmākslas meistarus kā Deniss Macujevs, Elīna Garanča, Hibla Gerzmava, Lorens Braunlijs, Sāra Koberna, Kristīne Opolais, Pavels Černohs, Džošua Bells, Kriss Boti.

Patlaban organizatori jau strādā pie 2018.-2019. gadu festivāla programmas. “Mūsu pieeja ir bezkompromisa – mēs aicināsim uz festivālu pasaules spožākas zvaigznes, - stāsta Aleksandrs Gafins, – Sakarā ar to vēlos izteikt dziļu pateicību visiem, kas atbalstīja šo pasākumu un nodrošināja nepieciešamo finansēšanas līmeni. Tas dod mums iespēju koncentrēties uz pasākumu līmeņa un kvalitātes. Rezultātā, esmu pārliecināts, daudzi brauks uz Latviju speciāli, lai apmeklētu festivāla koncertus, un tas, neapšaubāmi, gan pozitīvi ietekmēs valsts ekonomiku, gan paaugstinās valsts atpazīstamību un labu reputāciju pasaulē”.

“Baltijas muzikālās sezonas” festivāla mākslas projektu vadītājs ir slavens režisors un teātra menedžeris Andrejs Žagars. Koncerti norisināsies Dzintaru koncertzālē, kurā ir pazīstama ar savu akustiku, oriģinālo dizainu un neatkārtojamu romantisku atmosfēru.

Festivāla fonda rīkotāju skaitā ir: Rietumu Bankas akcionāri Leonīds Esterkins un Arkādijs Suharenko, Rietumu Bankas Padomes loceklis Aleksandrs Gafins, kā arī citi Latvijas un Krievijas mecenāti un uzņēmēji, viņu starpā – Mihails Fridmans, Pjotrs Avens, Jurijs Šeflers, Leons Zilbers, Guntis Rāvis.

Rietumu Banka ir viena no vadošām bankām Latvijā un lielākajiem valsts mecenātiem. Banka regulāri atbalsta kvalitatīvus projektus kultūras un mākslas jomās. Rietumu Bankas “portfelī” ir dalība tādos nozīmīgos kultūras notikumos kā Maskavas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, starptautiskais festivāls World Jazz Festival, Laimas Vaikules festivāls “Laima Rendez-Vous Jūrmala”, Rīgas Krievu teātra viesizrādes Sanktpēterburgā, Latvijas Nacionālās operas un Nacionālā teātra vieskoncerti Maskavā un daudzos citos.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)