Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas mākslas galerijā pavasaris un akvareļu izstāde

2017. g. 27. marts, 17:26 / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta Sanktpēterburgas mākslinieces Aļina Ļesovas akvareļu izstāde „Gaidīšanas svētki”.

Aļina Ļesova ir I. Repina Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskās glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta absolvente, Krievijas Mākslinieku savienības locekle un Starptautiskās Akvarelistu savienības locekle.„Esam pieraduši, ka akvareļi ir neliela izmēra mākslas darbi – no miniatūras līdz aptuveni kvadrātmetram. Aļinas Ļesovas darbi šos stereotipus lauž. Viņas akvareļi ir vērienīgi, ar bagātīgām krāsām, daži ir neticami liela izmēra”, norāda mākslas zinātniece Jeļena Mironova.

Māksliniecei patīk strādāt ainavu žanrā. Viņa pievēršas dabas parādībām un sīkumiem, kas var būt gan lietus lāses un saules stars sniegā, gan nokritušas lapas un dzērvene zem sniega, gan kosmosa tāles un nevērīgam skatītājam nepamanāma dabas mikropasaule, kas atrodas mums tieši zem kājām, – no dabas īstuma neko nevar paņemt un aiznest sev līdzi, bet to var iemūžināt tēlotājmākslā. Aļina Ļesova glezno arī kluso dabu, ietverot plašu tēmu loku – no pieticīgiem sadzīves priekšmetiem krēslojošās lauku mājās līdz greznu ziedu parādes portretiem piļu rezidencēs.

„Šī izstāde ir mūsu otrais kopīgais projekts. Ceram, ka tā publikai šķitīs tikpat interesanta kā fotoizstāde „ Art Deco stils Rīgas arhitektūrā”. Meklējot jaunu dzīvesvietu, pie mums parasti vēršas tieši pavasarī. Šis gads nebija izņēmums. Pārmaiņas sākas vietā, kur dzīvojam. Pašlaik nekustamo īpašumu tirgū ir liels mūsdienīgi veidotu dzīvokļu un vasarnīcu pieprasījums. Mūsu portfolio ir arī šādi piedāvājumi. Ar šīm košajām no Sanktpēterburgas atceļojušajām mākslinieces Aļina Ļesovas gleznām gribam mūsu esošos un nākamos klientus sveikt ar pavasara sākumu”, saka Marija Suharenko, Rietumu Bankas nekustamo īpašumu pārvaldīšanas struktūrvienības Apella vadītāja.

„Aļinas Ļesovas darbiem raksturīgs tas pats vispārinājums, kas mūs apbur Renesanses laika mākslinieku darbos. Viņa uzskata, ka profesionālam māksliniekam jāprot viss – gleznot ar jebkurām krāsām, veidot miniatūras un apgleznot sienas, gatavot vitrāžas un nodarboties ar tēlniecību. Eļļas glezniecība vai akvareļi, pasteļi vai tempera – tas viss viņai ir vienlīdz nozīmīgs. Tomēr akvareli viņa noteikti mīl visvairāk un māk ar to gleznot bagātīgi un caurspīdīgi un pat kā ar eļļas krāsām, šādi mākslinieces darbu novērtē Jeļena Mironova.

Aļina Ļesova ir pasniedzēja augstskolā un savā studijā māca gleznot iesācējiem. Daudz ceļo un vienmēr, pat atpūtas laikā, strādā. Viņa ir laimīgs cilvēks, kura dzīvē darbs, jaunrade un māksla saplūst kopā. Mākslinieces darbi izstādīti slavenās Maskavas, Sanktpēterburgas, Eiropas un Amerikas izstāžu zālēs un glabājas muzejos un privātajās kolekcijās Krievijā, ASV, Francijā, Vācijā, Meksikā, Itālijā un Polijā.

Izstāde tiek rīkota ar Rietumu bankas struktūrvienības Apella atbalstu.

Aļina Ļesova pastāvīgi piedalās Krievijas Mākslinieku savienības izstādēs, Akvarelistu savienības starptautiskajās biennālēs un Viskrievijas akvareļu izstādēs. Prestižu Krievijas un starptautisku konkursu laureāte – tikusi apbalvota 2015. gadā starptautiskajā konkursā „Akvareļu meistars” un 2014. gadā Jamalas starptautiskajā plenērā. Jau 18 gadus māksliniece piedalās radošajās etnogrāfiskajās ekspedīcijās Krievijas ziemeļos.

Izstāde būs atvērta līdz 7. aprīlim, darba laiks – darba dienās no 9.00 līdz 18.00.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)