Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Bankas pārstāvis piedalījās Eirāzijas kooperācijas seminārā Pekinā

2016. g. 2. maijs, 17:10 / Serviss Rietumu Bankas Dokument āro operāciju grupas vadītājs Sergejs Zaharovs nesen piedalījās starptautiskā seminārā „Reģionālā finanšu kooperācija ar Eirāzijas valstīm 2016” Pekinā.

For ums, kurā piedalījās vairāku Eiropas un Āzijas valstu politiķi, valsts struktūru un lielu uzņēmumu pārstāvji, Ķīnas galvaspilsētā notika divas nedēļas. To rīkoja Ķīnas Tirdzniecības ministrijas pārziņā esošā Starptautiskā biznesa akadēmija (AIBO).Seminārā piedalījās delegācija, ko veidoja Čehijas, Slovēnijas, Gruzijas, Latvijas un vairāku Ķīnas kaimiņvalstu pārstāvji.

Tika apspriesti daudzi jautājumi, kas ir aktuāli, attīstot Eirāzijas valstu lietišķās attiecības ar Ķīnu – vienu no ietekmīgākajām pasaules valstīm un lielāko eksportētāju. Piemēram, starptautiskās tirdzniecības un investīciju perspektīvas, uzņēmējdarbības attīstībai īpaši labvēlīgu zonu veidošana, transports un loģistika, infrastruktūras attīstība, telekomunikācijas utt.

Sergejs Zaharovs stāsta: „Ķīna šobrīd ir ieinteresēta attīstīt infrastruktūru visos reģionos, pa kuriem tiek pārvietotas tās sūtītās kravas – no Ziemeļeiropas līdz Āfrikai. Valsts spēj veikt nepieciešamās investīcijas, un tai ir kvalificēti darbinieki šo infrastruktūras projektu realizēšanai ārzemēs. Neapšaubāmi, šādi piedāvājumi var nopietni interesēt gan tuvākus, gan tālākus Ķīnas kaimiņus. Šis process veicinās turpmāku starptautiskās tirdzniecības attīstību, palīdzēs palielināt tās apgrozījumu un preču pārvietošanas ātrumu. Mūsu banka – aktīvāka Baltijas tirdzniecības finansēšanas tirgus dalībniece –, bez šaubām, atbalsta šādas idejas. Tā ir pozitīva ziņa arī mūsu klientiem, kuri veido biznesu gan Eirāzijā, gan ārpus tās.”

Globālā transporta un tranzīta infrastruktūras attīstības projekta nosaukums ir „One Belt and One Road Initiative”. Tiek paredzēts, ka tā īstenošana ļaus modernizēt mūsdienu „Lielo zīda ceļu”, kas savieno Ķīnu ar visiem lielākajiem tirdzniecības partneriem. Projekts paredz ceļu, muitas noliktavu, ostu piestātņu, termināļu, transporta mezglu, elektrostaciju, sociālas nozīmes objektu un citu svarīgu infrastruktūras elementu rekonstrukciju un celtniecību.

Ķīna šā projekta īstenošanu uztver arī kā jaunu valsts ienākumu struktūras diversifikācijas iespēju, tai skaitā – saņemot starptautiskus kredītus un investīcijas. Savukārt darbaspēka eksports nodrošinās iedzīvotāju ienākumu pieaugumu, tādējādi palielināsies arī iekšējais pieprasījums, kuram saskaņā ar valdības plāniem jākļūst par vienu no svarīgākajiem ekonomikas virzītājspēkiem.

Semināra laikā tā dalībnieki tikās ar Ķīnas valsts struktūru pārstāvjiem un dažādu nozaru ekspertiem, apmeklēja finanšu un darījumu centru Šanhajā, tai skaitā Shanghai Stock Exchange biržu, kā arī nozīmīgas bankas un uzņēmumus – China Development Bank, Bank of China, uzņēmuma Baidu (Ķīnas „Google”) galveno mītni u. c.

Semināra organizators – Ķīnas Tirdzniecības ministrijas pārziņā esošā Starptautiskā biznesa akadēmija (AIBO) – jau kopš 1998. gada rīko augsta līmeņa pasākumus dažādu valstu vadošo uzņēmumu un valsts struktūru pārstāvjiem. AIBO 152 valstu pārstāvjiem ir organizējusi jau vairāk nekā 900 seminārus par dažādiem ekonomiskās sadarbības virzieniem.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)