Par banku Investoriem

Par banku

Rīgā sākas World Jazz Festival 2017

2017. g. 26. jūlijs, 14:13 / Labdarība un sponsorēšana Ceturtdien, 27. jūlijā ar koncertu Doma laukumā tiks atklāts Rīgas muzikālās vasaras svarīgākais notikums – World Jazz Festival 2017.

Džeza festivāls sadarbībā ar Igor Butman Music Group un Arkādija Ukupņika producentu centru Latvijas galvaspilsētā notiek jau ceturto reizi. Visus šos gadus to atbalsta Rietumu Banka.“Šogad īsta vasara Latvijas galvaspilsētā ieradusies kopā ar lielo džezu, un es visiem mūzikas cienītājiem vēlu gūt patiesu prieku no šīs brīnišķīgās savienības. Džezs ir brīvības mūzika un vienlaikus arī intelektuāļu, gudru un neatkarīgu cilvēku mūzika. Tādēļ džeza festivāls vienmēr ir svētki, kas Rīgā pulcē džeza draugus no daudzām valstīm, kļūstot par skaistu iemeslu sarunām un kontaktiem,” uzskata Rietumu Bankas padomes loceklis Aleksandrs Gafins.

Ievērojot tradīciju, festivāls sāksies ar bezmaksas brīvdabas koncertu Vecrīgas sirdī – Doma laukumā. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Latvijas, Krievijas, ASV un Brazīlijas džeza zvaigznes.

Pulksten 15.00 laukumā notiks tradicionālā mūziķu parāde cauri Vecrīgai (to vadīs pasaulslavenais saksofonists Igors Butmans), tā būs arī starptautiskā pasākuma oficiālā atklāšana.

World Jazz Festival šogad skanēs divas dienas – 27. un 28. jūlijā.

Koncertu Doma laukumā atklās Latvijas mūziķu kolektīvs “Pieneņu Vīns”, kas jau vairāk nekā 10 gadus darbojas funk fusion stilā. 2016. gadā grupa ierakstīja publikas atsaucību guvušu albumu ar populārākajām un iemīļotākajām kompozīcijām.

Pēc tam uz brīvdabas skatuves kāps Krievijas mūziķi. Harizmātiskais un talantīgais bundzinieks Oļegs Butmans uzstāsies kopā ar vokālisti un pianisti Natāliju Smirnovu un basģitāristu Antonu Davidjantu.

Koncertu turpinās Latvijas mākslinieki: džezmenis Deniss Paškevičs ar fantastiskās balss īpašnieci Jolantu Gulbi-Paškeviču un ģitāristu Neff Irizarry II no ASV. Mūziķi ir sagatavojuši īpašu priekšnesumu tieši šim festivālam.

Koncertu Doma laukumā noslēgs Andrejs Kondakovs un grupa Brazil All Stars.

Andrejs Kondakovs ir viens no populārākajiem Krievijas džeza komponistiem, kurš pārvalda visus džeza stilus un virzienus, lai gan īpašu vietu viņa daiļradē ieņem tieši brazīļu ritmi. Tādēļ Doma laukumā mūziķis uzstāsies ar bundzinieku Ernestu Simpsonu, basģitāristu Sergio Bramdo un saksofonistu Dmitriju Semjonovu.

Tās pašas dienas vakarā vēsturiskajā Splendid Palace zālē notiks trīs stundu ilgs koncerts, kurā uzstāsies Igors Butmans, Oļegs Akuratovs un Petija Ostina.

Nākamajā dienā Latvijas lielākajā koncerthallē “Arēna Rīga” notiks grandiozs festivāla noslēguma koncerts.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)