Par banku Investoriem

Par banku

Ar Rietumu Bankas atbalstu notiks Eiropas čempionāta finālsacensības spīdvejā

2016. g. 5. augusts / Labdarība un sponsorēšana Rīt Daugavpilī notiks Eiropas čempionāta spīdvejā otrais finālposms individuālajā ieskaitē Rietumu Bank Individual Speedway Euro Championship . Toties pēc nedēļas , 13. augustā, Rīgā no risināsies Eiropas čempionāta spīdvejā fināls pāriem European Pairs Speedway Championship Final .

Sacensību sponsors jau tradicionāli ir Rietumu Banka.Eiropas un pasaules mēroga spīdveja sacensības Latvijā norisinās katru gadu. Tomēr šā gada čempionāts būs īpaši nozīmīgs – tā fināls pirmo reizi notiks Rīgā, pagājušajā gadā rekonstruētajā Biķernieku trasē.

“Gan Latvijas, gan citu valstu spīdveja līdzjutēji labi zina Daugavpili, kurp daudzi šā sporta veida atbalstītāji dodas katru gadu. Tagad “pirmizrādi” gaida Rīga, jo tur pirmo reizi notiks Eiropas čempionāta fināls. Abos finālos piedalīsies pasaules līmeņa sportisti, tādēļ esmu pārliecināts, ka sacensības būs augstā līmenī un līdzjutēji atkal izbaudīs daudz spilgtu un pozitīvu emociju!” stāsta Latvijas Motosporta federācijas Treka komisijas priekšsēdētājs Vladimirs Ribņikovs.

“Latvijā spīdveja tradīcijas vienmēr ir bijušas spēcīgas, bet pēdējos gados šis sporta veids ir ieguvis otro elpu. Ir rekonstruēta trase Rīgā, ar Rietumu Bankas atbalstu ir izveidota specializēta spīdveja sekcija, kurā atzīti šā sporta veida meistari trenē jaunos profesionāļus un katru gadu notiek starptautiskas sacensības. Visi šie faktori ne tikai labvēlīgi ietekmē profesionālo sportu, bet arī palīdz veidot Latvijas tēlu – par mūsu valsti aizvien vairāk uzzina visā pasaulē,” uzskata Rietumu Bankas padomes loceklis Aleksandrs Gafins.

Sacensības Daugavpilī notiks 6. augustā “Lokomotīves” stadionā, kas ir atzīts par vienu no labākajām spīdveja trasēm Eiropā. Par uzvaru Eiropas čempionāta spīdvejā otrajā finālposmā individuālajā ieskaitē Rietumu Bank Individual Speedway Euro Championship sacentīsies 15 stiprākie Polijas, Zviedrijas, Latvijas, Krievijas, Dānijas un citu valstu motobraucēji. Piemēram, trīskārtējais pasaules čempions Niki Pedersens no Dānijas, spīdveja uzlecošā zvaigzne Pšemislavs Pavļickis no Polijas, kā arī divkārtējais Eiropas čempions Emils Saifutdinovs no Krievijas.

Arī Latviju pārstāvēs titulēti sportisti – Andžejs Ļebedevs, kurš 2013. gadā iekļuva Grand Prix pusfinālā un Maksims Bogdanovs, kurš 2014. gadā Speedway European Championships četru posmu kopvērtējumā ieguva sesto vietu.

Sacensības varēs vērot miljoniem skatītāju visā pasaulē, jo tās tiks rādītas 70 valstīs, tiešraidi nodrošinās Eurosport.

Eiropas čempionāta spīdvejā individuālajā ieskaitē fināla pirmais posms notika Vācijas pilsētā Gustrovā, trešais notiks Toljati (Krievijā), bet ceturtais – Ribņikā (Polijā).

13. augustā Rīgā, pilnīgi rekonstruētajā Biķernieku stadiona spīdveja trekā, notiks Eiropas čempionāta spīdvejā fināls pāriem European Pairs Speedway Championship Final. Par zelta medaļām cīnīsies tagadējie Eiropas čempioni – Polijas komanda, vicečempioni – Krievijas komanda, kā arī Čehijas, Dānijas, Vācijas, Itālijas un, neapšaubāmi, arī Latvijas sportisti.

Spīdvejs Latvijā aktīvi tiek attīstīts kopš 20. gadsimta vidus. Pēdējos 25 gados starptautiskas šā sporta veida sacensības ir notikušas “Lokomotīves” stadionā Daugavpilī. Kopš 2014. gada spīdvejs ir guvis iespēju attīstīties arī Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur šobrīd jau ir izveidota jauno sportistu treniņu un sacensību bāze.

Rietumu Banka ir Latvijā notiekošo spīdveja sacensību nozīmīgākais sponsors.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)