Par banku Investoriem

Par banku

Tiešie pārskaitījumi uz kartēm – tagad arī Krievijas rubļos

2016. g. 17. novembris / Serviss Rietumu Banka ir papildinājusi valūtu klāstu tiešiem paskaitījumiem uz jebkuras pasaules bankas izsniegtajām VISA un MasterCard kartēm.

Šim valūtu klāstam ir pievienoti arī Krievijas rubļi.

Līdz šim maksājumus uz karti varēja veikt no konta Rietumu Bankā eiro, dolāros vai sterliņu mārciņās. Maksājuma summa automātiski konvertējas tajā valūtā, kāda ir saņēmēja kartē.

Tagad valūtu klāstu ir papildinājuši arī Krievijas rubļi. Ja saņēmēja kartes valūta arī ir Krievijas rubļi, pārskaitījums notiks bez konvertācijas. Tas ļauj izvairīties no papildu izdevumiem un iepriekš paredzēt precīzu maksājuma summu abām pusēm.

Rietumu Banka ieviesa tiešos maksājumus uz VISA un MasterCard kartēm pagājušā gada beigās, un bija viena no pirmajām bankām Eiropas Savienībā, kas sākusi piedāvāt šo pakalpojumu. Pašlaik Rietumu banka joprojām ir vienīgā banka Baltijā, kas saviem starptautiskajiem klientiem piedāvā tādu servisu.

“Pakalpojums acumirklī kļuva ļoti pieprasīts. Tas sniedz iespējas, kuru nav tradicionālajos banku pārskatījumos – ļoti ātri un izdevīgi veikt nelielus maksājumus. Lai mūsu klientiem šis serviss būtu vēl ērtāks, mēs pieņēmām lēmumu paplašināt valūtu klāstu ar Krievijas rubļiem. Tiek plānoti arī citi jauninājumi, par kuriem paziņosim tuvākajā laikā,” stāsta Rietumu Bankas Maksājumu karšu pārvaldes vadītājs Marks Andrējevs.

Iespēju veikt pārskaitījumus uz kartēm izmanto gan fiziskas, gan juridiskas personas. Fiziskas personas veic pārskaitījumus privātām vajadzībām un pakalpojumu apmaksāšanai, savukārt juridiskas personas nereti šo pakalpojumu izmanto algu izmaksāšanai, ikdienas norēķiniem ar partneriem utt.

Atšķirībā no tradicionālajiem naudas pārskaitījumiem, veicot maksājumus uz karti, nav jānorāda ne saņēmēja bankas konta numurs, ne cita papildu informācija. Ir jāzina tikai kartes numurs un uz tās norādītais saņēmēja vārds un uzvārds. Laika posms, kādā naudas līdzekļi tiek pārskaitīti uz saņēmēja karti, ir atkarīgs no bankas, kas izdevusi karti – tas var svārstīties no dažām minūtēm līdz pat vairākām dienām.

Viena maksājuma limits ir 2 000 EUR, komisijas maksa – 2% no summas (minimums – 3 EUR), kas vairumā gadījumu ir daudz izdevīgāk nekā standarta bankas pārskaitījuma komisijas maksa.

Pakalpojums ieviests un darbojas pateicoties jaunā Latvijas procesinga centra DECTA tehnoloģiskajiem risinājumiem un sadarbībai ar uzņēmumiem VISA un MasterCard.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)