Par banku Investoriem

Par banku

RAM eksperti: investoru vidū vispieprasītākais ir zelts un augstas kvalitātes obligācijas

2016. g. 15. jūlijs / Serviss Rietumu grupas speciālisti ir sagatavojuši pārskatu par Rietumu Asset Management investīciju fondu ienesīgumu jūnijā. Pārskatā sniegta svarīgāko ekonomikas rādītāju, monetārās politikas un akciju, obligāciju, valūtu un izejvielu tirgus stāvokļa analīze, kā arī piedāvāti plaši ekspertu komentāri.

„Jūnijā visa investoru uzmanība bijusi pievērsta referendumam Lielbritānijā. Iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ir likusi apšaubīt procentu likmju normalizācijas procesa laika posmus. Vadošo Centrālo banku bezprecedenta stimulējošā politika nodrošina, ka obligāciju ar negatīvo ienesīgumu daudzums sasniedzis rekordaugstu rādītāju – 11,7 triljoni USD. Šādos tirgus apstākļos īpaši lielu nozīmi iegūst pievilcīgu vērtspapīru aktīva meklēšana,” norāda RAM investīciju fondu pārvaldnieki.

Šeit jāpiemin, ka jūnijs ir bijis veiksmīgs izejvielām. Jāatceras, ka zemas FRS procentu likmes ir labvēlīgas izejvielu nozarei. Irāna ir kāpinājusi naftas ieguvi līdz 3,8 miljoniem barelu dienā, salīdzinot ar marta līmeni, kas bija 3,3 miljoni. Savukārt Saūda Arābija ir paziņojusi, ka 2018. gadā veiks savas galvenās naftas ieguves kompānijas daļēju privatizāciju. Vienlaikus naftas ieguve Amerikā turpina samazināties, kamēr Kanādā tā sākusi pakāpeniski atjaunoties. Kopumā, pēc ekspertu domām, tuvākajā laikā ir sagaidāms naftas cenu svārstību pieaugums.

Pārskatā īpaša uzmanība pievērsta tam, ka precīzas liktenīgā Lielbritānijas lēmuma sekas nav iespējams paredzēt. Jūnija notikumi vēl atbalsosies nākotnē, taču šobrīd investoru vidū vislielākais pieprasījums ir pēc tādiem aizsardzības aktīviem kā zelts un augstas kvalitātes obligācijas.

RAM pārskatu un aktuālos ekspertu komentārus varat lasīt šeit.

Rietumu Asset Management (RAM) ietilpst Rietumu Bankas grupā. Kompānija piedāvā profesionālas kapitāla pārvaldības pakalpojumus. RAM produkti un pakalpojumi ir paredzēti plašam investoru lokam un izstrādāti tā, lai būtu piemēroti katra klienta specifiskajiem pieprasījumiem un vajadzībām. Pašreizējās tirgus konjuktūras apstākļos RAM speciālisti klientiem piedāvā iespēju sasniegt efektīvu ienesīguma un riska attiecību.

IEROBEŽOTA ATBILDĪBA. Šis apskats (ieskaitot jebkurus pielikumus) nav lūgums, piedāvājums, ieteikums vai aicinājums pirkt, pārdot vai atmaksāt jebkurus finanšu instrumentus vai noslēgt un/vai pildīt saistības saskaņā ar citiem jebkura veida darījumiem. Šajā apskatā iekļautas informācijas autori, kā arī AS Rietumu Asset Management IPS, reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2014. gada 29. janvārī, vienotais reģistrācijas Nr. 40103753360, juridiskā adrese: Vesetas iela 7, Rīga, LV-1013, Latvijas Republika, (turpmāk tekstā – RAM) ne kopīgi, ne atsevišķi neuzņemas nekādu atbildību par iespējamo šajā apskata iekļautas informācijas izmantošanu, kā arī neatbild par tiešiem vai netiešiem zaudējumiem (ieskaitot nesaņemtu peļņu) un soda sankcijām. Šajā apskatā iekļautie vērtējumi, viedokļi un prognozes ir balstītas vienīgi uz kvalificētu RAM speciālistu atzinumiem par apskatā aplūkotajiem finanšu instrumentiem un emitentiem. Šajā apskatā atspoguļota informācija ir iegūta no avotiem, kas tiek uzskatīti par uzticamiem, taču vienlaikus, sniegtās informācijas precizitāte un pilnība netiek garantēta. Jebkuram Jūsu investīcijas lēmumam ir pilnībā jābalstās uz Jūsu personīgo finansiālo apstākļu un investīciju mērķu novērtējumu. RAM vērš Jūsu uzmanību uz to, ka operācijas vērtspapīru un finanšu instrumentu tirgū ir saistītas ar risku, kā arī to veikšanai ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas un pieredze.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)