Par banku Investoriem

Par banku

Rīgā pieteikts jauns Eiropas līmeņa projekts „Baltijas muzikālās sezonas”

2017. g. 28. marts, 10:24 / Labdarība un sponsorēšana Pirms dažām dienām Rīgā norisinājās preses konference, kurā tika pieteikts jauns projekts, kas var kļūt par svarīgu notikumu Ziemeļeiropas un Latvijas kultūras dzīvē – festivāls „Baltijas muzikālās sezonas”.

Projektu atbalsta šim nolūkam izveidots fonds. Fonda dalībnieki ir ietekmīgi vietējie un ārvalstu uzņēmēji. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Rietumu Banka, kas turpina savu klasiskās mūzikas popularizēšanas programmu.Preses konferences laikā fonda vadītāji pieteica pirmā koncertcikla programmu. Tajā piedalīsies visā pasaulē pazīstami mākslinieki – viens no dižākajiem un titulētākajiem mūsdienu diriģentiem Rikardo Muti ar savu Luidži Kerubini orķestri, lieliskie opermākslas meistari Elīna Garanča un Hibla Gerzmava, Lorenss Braunlijs un Sāra Kobura, kā arī slavenais vijolnieks Džons Bels, harizmātiskais un virtuozais pianists Deniss Macujevs, trompetists un komponists Kriss Boti.

Fonda valdes loceklis un Rietumu Bankas Padomes loceklis Aleksandrs Gafins preses konferencē teica:

„Iecere veidot fondu „Baltijas muzikālās sezonas” mums radās pirms gada, kad dzima vēlme Dzintaru koncertzālē rīkot dažādu žanru izcilu pasaules līmeņa izpildītāju uzstāšanos. 2016. gadā tika veikti sagatavošanās darbi, pārrunas ar tiem, kas bija gatavi atbalstīt šim nolūkam izveidoto fondu un tā kultūras programmu. Ļoti priecājos, ka šis posms veiksmīgi noslēdzies un fonds ir nodibināts.

Par projekta māksliniecisko vadītāju esam uzaicinājuši talantīgo režisoru un slaveno teātra vadītāju Andreju Žagaru, valdē darbojas mani kolēģi Leonīds Esterkins un Arkādijs Suharenko – Rietumu Bankas akcionāri un veidotāji. Fonda darbība neaprobežojas tikai ar 2017. gadu, mūsu plāni sniedzas arī daudz tālāk – 2018. un 2019. gadā. Visi zina, ka pasaules mēroga mūzikas zvaigžņu grafiks ir aizpildīts jau vairākus gadus uz priekšu, tāpēc pašlaik, paziņojot šā gada programmu, gatavojamies jau nākamajam gadam. Ceru, ka ar šā fonda darbību un, protams, īstenojot šo projektu, Latvija nostiprinās savas reģiona kultūras galvaspilsētas pozīcijas.”

Fonda „Baltijas muzikālās sezonas” mērķis ir valsts kultūras telpas aizpildīšana ar augstākās klases koncertiem, šim nolūkam uzaicinot pasaules līmeņa zvaigznes. Šāda mēroga pasākumi klasiskās mūzikas jomā Baltijā vēl nav bijuši, tāpēc rīkotāji cer uz dažādu Eiropas valstu mūzikas cienītāju interesi par šo projektu.

Pirmais koncertcikls Dzintaru koncertzālē notiks 2017. gada 3. jūnijā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)