Par banku Investoriem

Par banku

Jauns pakalpojums Rietumu Bankas klientiem: zelta stieņi

2017. g. 8. jūlijs, 16:53 / Serviss Rietumu Banka saviem klientiem piedāvā jaunu pakalpojumu: iegādāties investīciju zeltu.

No 3. jūlija klienti bankas kasē var iegādāties 999,9 proves investīciju zelta stieņus. Apmaksas veids – bezskaidras naudas maksājumi.Zelta cenu noteiks atbilstoši pašreizējai biržā kotētajai zelta cenai un publicēs bankas mājaslapā. Būtiski, ka darījumiem ar investīciju zeltu Latvijā nepiemēro pievienotās vērtības nodokli.

Bankas rīcībā ir moderns aprīkojums, lai kontrolētu zelta sastāvu un svaru, un klienti, iegādājoties investīciju zeltu, varēs to pārbaudīt un personīgi pārliecinātos par tā kvalitāti.

"Mēs sagaidām, ka bankas jaunais pakalpojums – zelta stieņu pārdošana klientiem – būs ļoti pieprasīts un populārs. Pirms kāda laika mēs pamanījām klientu interesi par šo iespēju, tādēļ īsā laikā sagatavojām izdevīgu piedāvājumu. Sākumā banka piedāvā divu veidu stieņus – stieņus, kas sver 1 unci (aptuveni 31,1 gramus) un stieņus, kas sver 100 gramus. Nākotnē plānots paplašināt šo piedāvājumu ar vēl cita izmēra stieņiem. Tāpat banka gatava izskatīt iespēju īstenot lielus individuālus pasūtījumus, piemēram, izgatavot stieņus ar klienta vārdu vai uzņēmuma logo. Tiem, kuri izvēlas glabāt zeltu ārpus mājas, piedāvājam iespēju uzglabāt iegādātos stieņus bankā, iznomājot personīgo seifu," stāsta Rietumu Bankas Operāciju pārvaldes vadītāja Tatjana Freiberga.

Pēc ekspertu domām, pašlaik zelta cenas pasaules tirgū nav visai augstas, tāpēc pašreizējie zelta cenas līmeņi izskatās pietiekami pievilcīgi zelta iegādei. Prakse rāda, ka zelta stieņu cenai ir tendence pieaugt krīzes un dažādu problēmu periodos, kad dzelteno metālu sāk uztvert kā uzticamu resursu saglabāšanas instrumentu un kapitāla "patvērumu".

Turklāt fizisko (īsto) zeltu daudzās kultūrās un dažādās valstīs uzskata par ģimenes pārticības obligātu elementu, kapitālu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē, un simbolizē ne tikai ģimenes tradīciju pēctecību un pārmantojamību, bet arī stabilitāti, labklājību un sava veida garantiju finansiālo problēmu atrisināšanai; zelts ir augsta personas statusa un neatkarības simbols. Remarka vārdiem runājot: "Brīvība tiek izkaldināta no zelta".

Visbeidzot, zeltam piemīt augstas estētiskās īpašības. Zelts ir lieliska dāvana mīļam cilvēkam un labam draugam.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)