Par banku Investoriem

Par banku

Latvijā ir sācies 11. festivāls “Zelta Maska Latvijā”

2016. g. 3. oktobris / Labdarība un sponsorēšana Pagājušās nedēļas nogalē ir sācies teātra festivāls Zelta Maska Latvijā . Šogad tas notiek jau 11. reizi ar tradicionālo Rietumu Bankas atbalstu. Skatītājiem ti ek piedāvātas izrādes Rīgā, Ventspilī un Liepājā.11. festivāls “Zelta Maska Latvijā” sākās Ventspilī – to atklāja ar Maskavas A. Puškina teātra iestudēto mūziklu “O. Henrija Ziemassvētki” (režisors Aleksejs Frandeti). Pēc tam šī izrāde tika parādīta Rīgā, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. 2. oktobrī notika labdarības izrāde, uz kuru bija aicinātas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medicīnas māsas ar ģimenēm, kā arī Latvijas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku ģimenes.

Preses konferencē Jūlija Ločmele – “Zelta Maska Latvijā” vadītāja – pateicās A. Puškina teātra vadībai un visiem aktieriem par to, ka viņi piekrita spēlēt šo papildu labdarības izrādi.

“Festivāls “Zelta Maska Latvijā” ir iesoļojis otrajā gadu desmitā, to veido ne tikai programmas radošā daļa, bet arī izglītības un kultūras komponentes, kuras ar katru gadu kļūst aizvien pamanāmākas,” uzsvēra Rietumu Bankas Sabiedrisko attiecību un reklāmas pārvaldes vadītājs Sergejs Grodņikovs.

Preses konferencē tika uzdots arī jautājums par Latvijas un Krievijas sadarbību kultūras jomā. Atbildot uz to, Ločmeles kundze teica: “Ir parakstīts starpvalstu līgums, tas ir ārkārtīgi lakonisks. Katru gadu mēs cenšamies to papildināt ar atsevišķiem punktiem. Tas mums ir ļoti svarīgi, un esam pateicīgi, ka saņemam valsts atbalstu, bez kura festivāls Latvijā nevarētu notikt.”

Šī gada festivāla programma ir ārkārtīgi plaša. Rīgas, Liepājas un Ventspils publika varēs redzēt N. Gogoļa “Spēlmaņus” (Aleksandra Kuzņecova projekts – Jevgeņija Kameņkoviča un Dmitrija Krimova meistardarbnīcas (Krievijas Teātra mākslas institūts (РАТИ-ГИТИС)) studentu diplomdarbs), Dmitrija Krimova laboratorijā iestudēto “Saviem vārdiem. A. Puškins. “Jevgeņijs Oņegins”” (teātris “Dramatiskās mākslas skola”, Maskava), Andreja Mogučija iestudēto Ivana Viripajeva “Apskurbušie” (G. Tovstonogova Lielais dramatiskais teātris, Sanktpēterburga).
Noslēgumā tiks parādīta Maskavas A. Raikina teātra “Satirikons” pēc Ivana Šmeļova stāsta veidotā izrāde “Cilvēks no restorāna” (galvenajā lomā – Konstantīns Raikins). Festivāla īpašajā programmā ir paredzēti šādi pasākumi: radošās darbnīcas, meistarklases, profesionāla izrāžu apspriešana ar režisoru un aktieru līdzdalību (studentiem un teātru pārstāvjiem), oficiālas pieņemšanas un labdarības pasākumi.

Par jauku festivāla tradīciju pēdējos gados ir kļuvusi arī koku stādīšana Rīgas centrā. Šoreiz darbam roku pieliks teātra “Satirikons” aktieri, festivāla “Zelta Maska” vadītāji, Krievijas Federācijas vēstniecības darbinieki un partneru pārstāvji.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)