Par banku Investoriem

Par banku

Ir sācies 12. festivāls „Zelta maska Latvijā”

2017. g. 5. oktobris, 16:51 / Labdarība un sponsorēšana
Šonedēļ Rīgā sākās festivāls „Zelta maska Latvijā” , to atklāja Nāciju teātra izrāde „Ivanovs”. Jau 12 gadus pēc kārtas, pateicoties Rietumu Bankas un tās Labdarības fonda atbalstam, katru rudeni Latvijā varam redzēt Krievijas labāko teātru izrādes.Šogad festivāla afiša piedāvā divus darbus, kas ir ieguvuši augstāko novērtējumu nominācijā „Labākā lielās formas dramatiskā izrāde” – Pētera Fomenko meistardarbnīcas „Sapni vasaras naktī” un Majakovska teātra (Maskava) „Krievu romānu”. Latvijas skatītāji redzēs arī divas dejas izrādes, kas kļuvušas par Krievijas Nacionālās teātra prēmijas laureātēm, – „Dialogue Dance” (Kostroma) veidoto „The Marusya” un Maskavas baleta izrādi „Kafejnīca Idiots”.

„Zelta maskas” programmā izrādes tradicionāli savijas ar izglītību un labdarību: radošas tikšanās, Krievijas viesu vadītās meistarklases un lekcijas, kā arī plašs labdarības vakars, kurā piedalījās Jevgēņijs Mironovs, Čulpana Hamatova, Jeļizaveta Bojarska un citi Nāciju teātra aktieri, uzņēmēji un kultūras jomas pārstāvji. Vakara gaitā ziedotie līdzekļi tiks ieskaitīti Bērnu klīniskās slimnīcas fondā. Šo pasākumu apmeklēja arī Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējones kundze.

„Vēlos no sirds pateikties visiem, kas gadu pēc gada gatavo festivālu, nodrošinot tā nemainīgi augsto līmeni. Gribu arī uzsvērt, cik nozīmīgs festivāls ir Latvijas un Krievijas kultūras un humanitārajiem kontaktiem, mūsu tautu savstarpējās sapratnes un daudzveidīgo sakaru nostiprināšanai. Uzskatu, ka šādi notikumi ļauj ar optimismu un cerībām raudzīties uz šo attiecību nākotni,” uzskata Rietumu Bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks Arkādijs Suharenko.

Festivāla atklāšanas priekšvakarā notika plaša preses konference, kurā piedalījās ne tikai tā rīkotāji un viesi, bet arī Krievijas Federācijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs, Rietumu Bankas Labdarības fonda vadītāja Inga Šīna un Rīgas domes pārstāvji.

Pēc preses konferences visi tās dalībnieki devās uz Kronvalda parku, lai pilsētas kanāla krastā iestādītu kociņus. Apzaļumot Rīgu – arī tā ir „Zeltas maskas Latvijā” tradīcija. Iepriekšējos gados ir iestādīti 13 koki – pieci zeltlapu vītoli pie Nacionālās operas, četras akācijas pie Nacionālā teātra un četri melnalkšņi iepretī Bastejkalnam. Šogad tika iestādītas vilkābeles.

„Gan mums, gan mūsu viesiem šī tradīcija ir ļoti mīļa. Galu galā arī mūsu festivāls kādreiz bija kā jauns stādiņš, kam vajadzīgas rūpes un uzmanība. Tam nepieciešams mūsu partneru sniegtais atbalsts, skatītāju mīlestība un brīnišķīgā attieksme. Protams, „Zelta maska Latvijā” nu jau ir izaugusi, kļuvusi stiprāka, ieguvusi galvenā Latvijas un Krievijas kultūras apmaiņas projekta reputāciju, un mēs spējam īstenot visplašākos un sarežģītākos pasākumus. Tādēļ festivāla programma ar katru gadu kļūst aizvien plašāka, daudzveidīgāka, interesantāka. Mēs – festivāla rīkotāji – darīsim visu, lai tas turpinātu attīstīties, priecējot visus mūsu valsts teātra draugus,” stāsta „Zelta maskas Latvijā” vadītāja Jūlija Ločmele.

Tāpat kā iepriekšējos gados, festivāla izrādes varēs noskatīties Rīgā, Ventspilī un Liepājā.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)