Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Banka: Kazahstānas investori interesējas par Latviju

2016. g. 16. jūnijs / Serviss Vakar Rīgā ar Rietumu Bankas atbalstu notika starptautisks uzņēmējdarbības forums “ Latvija-Kazahstāna”.

Forumā piedalījās valsts struktūru pārstāvji, diplomāti, abu valstu lielāko uzņēmumu īpašnieki un augstākā līmeņa menedžeri.

Tika apspriestas starpvalstu ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas, priekšrocības, ko Kazahstānas uzņēmējiem sniedz investīcijas Latvijā, brīvo ekonomisko zonu attīstība un citi aktuāli jautājumi. Pasākuma dalībniekiem bija organizētas vairākas augstākā līmeņa tikšanās, viņi apmeklēja nozaru ministrijas un risināja pārrunas ar darījumu partneriem.

Foruma noslēgumā Rietumu Bankas valdes loceklis Renāts Lokomets atzina: “Salīdzinot ar iepriekš rīkotajiem pasākumiem, abu pušu dalībnieku skaits ir būtiski audzis. Interese par sadarbību ir ārkārtīgi liela. Vēlēšanās nopietni attīstīt sadarbību ir abpusēja un attiecas uz daudzām sfērām.”

Renāts Lokomets uzskata, ka Kazahstāna, neraugoties uz sarežģīto situāciju reģiona ekonomikā, turpina aktīvi attīstīties. Vienlaikus saglabājas arī augsts Kazahstānas un Latvijas lietišķo attiecību attīstības potenciāls: “Sadarbības galvenie virzītājspēki ir eksporta un importa plūsmas pieaugums, loģistika, ostu un tranzīta infrastruktūras attīstība. Rietumu Banka cieši sadarbojas ar starptautisko uzņēmējdarbību, un mēs saskatām labas perspektīvas uzņēmumiem, kas darbojas Kazahstānā. Acīmredzama ir arī pretējās puses interese: Kazahstānas investori ir gatavi veikt ieguldījumus uzņēmējdarbībā Latvijā, kas jau tradicionāli ir ērta vieta, lai ieietu Eiropas tirgū,” uzsvēra Rietumu Bankas pārstāvis.

Saskaņā ar prognozēm preču apgrozījums starp Latviju un Kazahstānu tuvākajos gados var sasniegt pusmiljardu dolāru. Šādu skaitli kā stratēģisku mērķi nosauca arī Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs, Astanā tiekoties ar Latvijas prezidentu.

Forums “Latvija-Kazahstāna” vēlreiz apliecināja, ka visas ieinteresētās puses turpina darbu Jaunā zīda ceļa veidošanā – tas būs mūsdienīgs transporta maršruts, kas savienos Tālos Austrumus, Ķīnu un Eiropu un vīsies arī cauri Kazahstānai un Latvijai.

Forumu “ Latvija-Kazahstāna” rīkoja Kazahstānas nacionālā eksporta un investīciju aģentūra KAZNEX INVEST un Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja. Forums risinājās Kazahstānas tirdzniecības misijas darba ietvaros.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)