Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu Asset Management (RAM) eksperti: stihijas spēks nav satricinājis investoru pārliecību

2017. g. 27. septembris, 11:27 / Serviss Rietumu grupas speciālisti sagatavojuši Rietumu Asset Management (RAM) investīciju fondu ienesīguma pārskatu par augustu.

Līdztekus informācijai par fondu struktūru un dinamiku pārskatā tradicionāli tiek analizēti aktuālie politiskie notikumi un nozīmīgākie ekonomikas faktori, kas ietekmē finanšu tirgus.

„Ne dabas katastrofas, ne ģeopolitiskās kataklizmas nav satricinājušas investoru pārliecību par rītdienu. Amerikas akciju indeksi pārspēj rekordus, savukārt volatilitāte un riska prēmijas paliek rekordzemā līmenī,” apskatā atzīst RAM eksperti.

Piemēram, situācijas eskalācija Korejas pussalā nav radījusi būtisku ietekmi uz finanšu tirgiem. Atgādināsim, ka Ziemeļkoreja veica ūdeņraža bumbas izmēģinājumus un palaida divas ballistiskās raķetes virs Japānas. Atbildot uz šo rīcību, ANO pēc ASV ieteikuma ieviesa papildu sankcijas pret KTDR, savukārt valsts ‒ vientuļniece solīja Japānu nogremdēt okeānā un samalt miltos ASV.

Iepriekšējais mēnesis bija arī dabas kataklizmām pārbagāts. Karību salām un ASV dienvidiem pāri brāzās vairākas postošas viesuļvētras, Meksikā notika ārkārtīgi stipra zemestrīce, bet Dienvidaustrumāzijas valstis cieta plūdos. RAM speciālisti uzskata, ka stihiju radītie postījumi īslaicīgi palēninās ekonomisko aktivitāti. Tomēr atjaunošanas darbiem vajadzētu radīt stimulējošu efektu, kas nivelēs dabas stihiju negatīvās sekas.

Eksperti arī uzskata, ka dabas spēku radītie postījumi nevilšus ir izdarījuši pakalpojumu ASV valsts kasei: „Oktobrī tuvojās termiņš, kad valsts kase vairs nevarētu apkalpot ASV parādus, jo pastāv likums, kas ierobežo parādu apjomu. Tādējādi palīdzības sniegšana cietušajiem varēja tikt apdraudēta – bet valdība to nekādi nevarēja pieļaut. Rezultātā aizņēmumu gala termiņš tika pārcelts uz decembri, tādēļ karstās demokrātu un republikāņu debates par ASV valsts parādu tiek pārceltas uz gada nogali.”

Patīkamus ekonomikas izaugsmes pārsteigumus joprojām sagādā Eiropa. Augusta beigās Francijas prezidents prezentēja darba tirgus reformas, kuru mērķis ir padarīt šo tirgu elastīgāku un paaugstināt ekonomikas produktivitāti, samazināt augsto bezdarba līmeni un padarīt valsti pievilcīgāku jaunuzņēmumiem un mazajiem uzņēmējiem. Balsojums par šo reformu ir paredzēts septembra beigās.

Noslēgumā eksperti uzsver, ka finanšu tirgus – gluži kā dabu un dzīvību visapkārt – raksturo cikliskums. Tomēr šos tirgus raksturo arī nemitīga attīstība un izaugsme. „Tādēļ, neraugoties uz daudzajiem paisumiem un bēgumiem, pacietīgus ilglaicīgus investorus vienmēr gaida balva,” atgādina analītiķi.

Ar RAM pārskatu un aktuālajiem ekspertu komentāriem jūs varat iepazīties šeit.

Rietumu Asset Management (RAM) ietilpst Rietumu Bankas grupā. Uzņēmums piedāvā profesionālus kapitāla pārvaldības pakalpojumus. RAM produkti un pakalpojumi paredzēti plašam investoru lokam, tie izstrādāti tā, lai būtu piemēroti katra klienta specifiskajām prasībām un vajadzībām. Pašreizējās tirgus konjuktūras apstākļos RAM speciālisti klientiem piedāvā iespēju sasniegt efektīvu ienesīguma un risku attiecību.

ATBILDĪBAS IEROBEŽOJUMS Šis apskats (tostarp jebkādi tā pielikumi) nav uzskatāms par aicinājumu, piedāvājumu, ieteikumu vai uzaicinājumu iegādāties, pārdot vai dzēst jebkādus finanšu instrumentus, uzņemties un/vai pildīt saistības jebkāda veida citos darījumos. Šajā apskatā iekļautās informācijas autori, kā arī AS Rietumu Asset Management IPS, kas reģistrēta Latvijas Republikas Komercreģistrā 2014. gada 29. janvārī ar vienoto reģistrācijas numuru 40103753360, juridiskā adrese: Vesetas iela 7, Rīga, LV-1013, Latvijas Republika (turpmāk tekstā – RAM), ne kopīgi, ne atsevišķi neuzņemas nekādu atbildību par šajā apskatā iekļautās informācijas iespējamo izmantošanu, tostarp neuzņemas nekādu atbildību par tiešiem vai netiešiem zaudējumiem (ieskaitot negūto peļņu), kā arī soda sankcijām. Šajā apskatā sniegto vērtējumu, viedokļu un prognožu pamatā ir tikai kvalificētu RAM speciālistu spriedumi, kuri ir nosacīti vērtēti finanšu instrumentu un emitentu apskatā. Šajā apskatā sniegtā informācija ir iegūta no avotiem, kuri ir uzskatāmi par uzticamiem, tomēr vienlaicīgi netiek garantēta sniegtās informācijas precizitāte un pilnīgums. Jebkāda Jūsu investīciju lēmuma pamatā ir jābūt Jūsu individuālā finanšu stāvokļa un investīciju mērķu izvērtējumam. RAM atgādina, ka operācijas vērtspapīru un finanšu instrumentu tirgū ir saistītas ar risku, to veikšanai ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas un pieredze.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)