Par banku Investoriem

Par banku

Deniss Macujevs festivālā Baltijas muzikālās sezonas pulcē slavenus viesus

2017. g. 9. jūlijs, 17:28 / Labdarība un sponsorēšana Pasaules slavu guvušais virtuozais pianists Deniss Macujevs ir sajūsminājis skatītājus Jūrmalā. Festivāla Baltijas muzikālās sezonas laikā notika divas viņa uzstāšanās , un uz abām Dzintaru koncertzāle bija izpārdota.

Denisa Macujeva koncerti bija otrais šā festivāla pasākums. Nākotnē festivāls varētu Jūrmalu padarīt par Baltijas vasaras kultūras pasākumu galvaspilsētu.Baltijas muzikālās sezonas ir ilglaicīgs projekts, ko plāno un veido īpaši šim mērķim radīts, nozīmīgāko Latvijas un Krievijas biznesa struktūru vadītāju dibināts fonds. Finansiālu atbalstu festivālam sniedz arī Rietumu Banka.

Šogad festivāla laikā notiks vēl vairāki pasaules mēroga klasiskās un opermūzikas zvaigžņu koncerti. Savukārt fonda vadītāji jau apdomā nākamo pasākumu programmu. Rietumu Bankas padomes un Baltijas muzikālo sezonu aizbildniecības padomes loceklis Aleksandrs Gafins stāsta: „Ir patīkami redzēt, ka festivāla koncerti gūst šādus panākumus. Esam daudz strādājuši, lai izveidotu tā programmu, un pašlaik veltām lielas pūles, lai visi organizatoriskie jautājumi tiktu risināti visaugstākajā līmenī. Vēlos īpaši uzsvērt, ka tas viss kļūst iespējams, pateicoties mūsu fonda dibinātāju sniegtajai palīdzībai. Izcila skatuves māksla var pastāvēt tikai tandēmā ar pienācīgu finansiālu atbalstu, un, manuprāt, mums ir izdevies ļoti cienījamā veidā iedzīvināt šo savienību.”

Deniss Macujevs pret šo uzstāšanos Jūrmalā izturējās īpaši. Pirmais vakars sākās ar nemirstīgu klasiku – M. Musorgska Nakti kailajā kalnā un P. Čaikovska Pirmo koncertu klavierēm un orķestrim. Kopā ar Krievijas Tautas skatuves mākslinieku uzstājās Baltijas muzikālo sezonu simfoniskais orķestris Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Aleksandra Sladkovska vadībā.

Izcilais pianists atzīst, ka šo koncertu ir spēlējis neskaitāmas reizes. „Tomēr ģeniālu klasikas darbu īpatnība ir tā, ka katru reizi tajos atrodi jaunu dziļumu, krāsas, jēgu un emocijas,” saka D. Macujevs. Otrajā daļā lieliskais mūziķis atskaņoja Džordža Geršvina Rapsodiju blūza stilā. Apbrīnojamais klasikas un džeza improvizācijas apvienojums tik ļoti iepatikās publikai, ka skatītāji piecēlās un, aplausiem skanot, lūdza atkārtot uzstāšanos.

Šis džeza enerģētikas apdvestais klasiskais skaņdarbs kļuva par plūstošu pāreju uz otrā koncerta programmu, kurā virtuozais pianists Latvijas skatītājiem piedāvāja savu jauno koncertprogrammu Džezs ar draugiem. Tajā uzstājās arī Jauno talantu televīzijas konkursa Siņaja ptica laureāti, kontrabasists Andrejs Ivanovs, bundzinieks Aleksandrs Zingers un bajānists Aidars Gainulins. D. Macujevs uzsver, ka nekad neuzdrīkstētos sevi nosaukt par džezmeni, jo tā ir gluži atšķirīga pasaule ar īpašiem likumiem. „Šī uzstāšanās Jūrmalā drīzāk ir mūsu dāvana džezam, mūsu sajūsmas izpausme par šo dižo mākslu,” teica mūziķis.

D. Macujeva uzstāšanās publikā radīja milzīgu interesi. Viņa koncerti Dzintaru zālē bija izpārdoti. Viesu vidū bija daudz Latvijas kultūras darbinieku, kā arī Krievijas zvaigznes: režisors Staņislavs Govoruhins, dziedātājs un komponists Igors Nikolajevs, aktieris Leonīds Jarmoļņiks, kā arī Alla Pugačova, kas atpūšas Jūrmalā un reti apmeklē saviesīgus pasākumus.

Paklausīties slavenā virtuoza uzstāšanos bija ieradušās arī Latvijas ievērojamākās personas. Piemēram, bijušais ministrs, tagad uzņēmējs, Andris Šķēle, bijušais premjerministrs Valdis Birkavs, Rietumu Bankas padomes priekšsēdētājs Leonīds Esterkins, Krievijas Federācijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs, mecenāts Boriss Teterevs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un daudzi citi.
Baltijas muzikālās sezonas
Baltijas muzikālās sezonas ir viens no nozīmīgākajiem klasiskās un opermūzikas projektiem Ziemeļeiropas valstīs, kura laikā Latvijā notiek pasaules līmeņa skatuves zvaigžņu koncerti.
Šā festivāla fonda dibinātāji ir Rietumu Bankas akcionāri Leonīds Esterkins un Arkādijs Suharenko, Rietumu Bankas padomes loceklis Aleksandrs Gafins. Arī citi Latvijas un Krievijas mecenāti un uzņēmēji, piemēram, Mihails Fridmans, Pēteris Avens, Jurijs Šeflers, Leons Zilbers, Guntis Rāvis.
Baltijas muzikālo sezonu svinīgā atklāšana notika 3. jūnijā, kad Dzintaru koncertzālē uzstājās leģendārais itāļu diriģents Rikardo Muti ar Luidži Kerubini orķestri.
Vasaras pasākumu cikla koncertos Jūrmalā skatītāji varēs baudīt operas zvaigžņu Elīnas Garančas, Hiblas Gerzmavas, Kristīnes Opolais, Lorensa Braunlija, Sāras Kobernas, vijolnieka Džošua Bella un džezmeņa un trompetista Krisa Boti uzstāšanos.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)