Par banku Investoriem

Par banku

Rīt Rīgā sākas “eCom21” biznesa forums

2016. g. 16. novembris / Serviss Rīt Latvijas galvaspilsētā sākas “eCom21” – l ielākais elektroniskās komercijas attīstības jautājumiem veltītais forums Ziemeļeiropā .

Šī konference ir kļuvusi par ikgadēju un nozīmīgu notikumu elektroniskās komercijas nozarē. Konferencē piedalīsies vairāk nekā 500 dalībnieki un uzņēmēji no Austrumeiropas un Rietumeiropas, Krievijas un ASV.

E-komercijas līderu ziņojumi par aktuālām tēmām, diskusijas, tikšanās, kā arī unikāla iespēja personīgi tikties ar pasaules līmeņa speciālistiem – tās ir tikai dažas no iespējām, kas tiek piedāvātas dalībniekiem.

“eCom21” forums Rīgā notiek kopš 2012. gada, tā patrons nemainīgi ir Rietumu Banka – Latvijas lielākā privātā banka. Šajos gados forumu apmeklējuši vairāki tūkstoši tiešsaistes biznesa līderu un ekspertu no vairāk nekā 45 valstīm.

Šogad dalībnieki apspriedīs šī brīža svarīgākās interneta ekonomikas attīstības tēmas, to problēmas un perspektīvas. Konferences rīcības komiteja programmu sadalījusi šādās tēmās: “Austrumi satiekas ar Rietumiem”, “Inovācijas maksājumos”, “Kriptovalūtu nākotne” un “Pasaules nodokļu režīmi: jauni noteikumi jaunam laikmetam?”. Otrajā dienā notiks vairākas darba sesijas: e-komercijas loģistika, maksājumi un startapi. Tiks lasīti referāti: “Datu ekonomika: sabiedriskie plašsaziņas līdzekļi un datu inovācijas e-tirdzniecībā”, “Dalīšanās ekonomika” un “Kiberdrošība”.

Kā viena no foruma aplūkojamām tēmām būs drošība interneta uzņēmējdarbībā. Nav noslēpums, ka informācijas tehnoloģiju attīstība ir radījusi jaunus krāpšanas veidus. Pieredze rāda, ka IT nozarē noziedzniekiem īpaši pievilcīgas šķiet tādas biznesa nozares, kā tirdzniecība internetā, e-komercija un banku tiešsaistes pakalpojumi. Tieši tādēļ sesijā “Kiberdrošība” aicināti uzstāties referenti, kuriem ir liela pieredze informācijas drošības sfērā. Piemēram, Web Shield Limited vadītājs Kristiāns Šmiels, IntellectEU dibinātājs un ģenerāldirektors Dirks Avau, uzņēmuma Group-IB tiešsaistes maksājumu aizsardzības nodaļas vadītājs Pāvels Krilovs, kurš tostarp atzīst: “Mums eCom21 jau vairākus gadus ir vissvarīgākā elektroniskajai komercijai un tās informācijas drošībai veltītā konference. Šeit vienmēr patīkami satikt dažādu valstu ekspertus, savukārt konferences formāts paredz ne tikai interesantus dalībniekus un tikšanās, bet arī ātru vienošanos un pilotprojektu uzsākšanas iespēju.”

Forumu “eCom21” var dēvēt par pasaules uzņēmējdarbības intelekta koncentrēšanās vietu, jo par referentiem tajā kļūs šīs nozares guru: Džons Matoniss no Bitcoin Foundation, Vladimirs Maļugins no PayPal Russia, Aleksandrs Magomedovs no Яндекс.Деньги, Iļja Kretovs no eBay Russia, Viktors Dostovs – asociācija “Elektroniskā nauda”, Vladimirs Rumjancevs – Mail.ru, Aleksandrs Pavlovs – ru-Net, Jurijs Ivanovs – ВКонтакте, Boriss Ovčiņņikovs – Data Insight, Sergejs Kotirevs – UMI, Vladimirs Komissarovs – DEAC, Jevgeņijs Novickis – Swipe.lv, Andrejs Kovaļovs – ThreatMetrix, Liudas Kanapienis – PaySera, Jeruns Smits – ChronoPayBV, Gunnars Adalberts – UPS, Kestutis Gardžiulis – ETRONIKA, Marks Harisons – IPC, Sanders Gansens no Shipitwise, Olivers Reinsalu no Bondora, Intellect EU pārstāvis Dirks Avau, Mauritss Bruginks – EMOTA, Kristiāns Šmiels – Web Shield Limited, Pāvels Krilovs – Group-IB, Pīters Pūrtuis – BitPay, Vytenis Pavalkis – WoraPay, Makss Krupiševs – Cubits, Liudas Kanapienis – Paysera, Jurijs Ivanovs – ВКонтакте, Deniss Persanovs – QIWI, Aleksandrs Pavlovs – ruNet, Kreigs Džeimss – NeoPay, Jevgēnijs Djugajevs, Jaroslavs Zamullo – Rietumu Banka, Kosts Rosoglu – YELP, Mihals Sadovskis – Brand24, Elijs Beirutijs – Western Union, Prabhats Agarvals – Eiropas Komisijas pārstāvis, Arnis Libenzons – Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās komercijas departamenta vadītājs.

Referenti no dažādām pasaules valstīm, nedzirdēti ziņojumi, profesionāla auditorija – tas viss ļaus iedziļināties elektroniskās komercijas sfērā no dažādiem skatupunktiem, pētot problēmas un perspektīvas. “Krievija ir lielākais tirgus Eiropā pēc iedzīvotāju un interneta lietotāju skaita, un tā tradicionāli nonāk konferences uzmanības centrā vēl jo vairāk tādēļ, ka Krievijas elektroniskās tirdzniecības tirgu raksturo ne tikai milzu potenciāls, bet arī vairākas būtiskas īpatnības – tirgus struktūra, mārketings, apmaksas veidi utt., kuru apspriešana aizvien ir aktuāla. Šogad Krievijas e-komercijas tirgus ir atdzīvojies pēc 2015. gadā ieturētās pauzes, tas rada papildu iemeslu apspriest to uzmanīgāk,” stāsta Boriss Ovčiņņikovs – pirmās Krievijā izveidotās elektroniskās komercijas tirgus pētījumu aģentūras vadītājs.

Šī konference no iepriekšējām formāta atšķiras vairāku apspriežamo tēmu dēļ. Diskusiju sesijas un darbnīcas, kas izveidotas īpaši jubilejas pasākumam, kļūs par 2016. gada eCom21 galveno īpatnību.

Konferences pirmās dienas plenārsēdes moderators būs Maksims Spiridonovs – izglītības uzņēmuma Netology-group (tajā ietilpst projekts Foxford, SmartLearning, Netology) ģenerāldirektors. Vienu no paralēlajām sesijām, kas tiks veltīta startapu tēmai, vadīs bijušais Latvijas ekonomikas ministrs, Latvijas startapu asociācijas valdes loceklis Daniels Pavļuts.

DECTA ir eCom21 ģenerālpartneris – mūsdienīgs procesinga centrs, kas piedāvā vismodernākos tiešsaistes uzņēmējdarbībā pielietojamos tehnoloģiskos risinājumus. Darbojas, izmantojot divos datu centros izvietotu programmu Tieto un ORACLE nodrošinājumu.

Procesings tiek integrēts gan programmu, gan uz biznesu orientētos risinājumos. Decta API piedāvā daudzas funkcijas banku, IPSP un tiešās interneta tirdzniecības integrēšanai. Tiek piedāvāts ne tikai interneta ekvairings, bet arī komplekts karšu izsniegšanai un pārvaldīšanai – Decta Card Management.

Rīkotāji atgādina, ka visi jaunumi par konferenci pieejami konferences mājaslapā un eCom21 sociālo tīklu oficiālajās mājaslapās.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)