Par banku Investoriem

Par banku

Rīgā notiks otrais fintech start-up uzņēmumu konkurss

2016. g. 14. marts / Serviss Šajā pavasarī Latvijā jau otro reizi norisināsies liela mēroga starptautisks start-up u zņēmumu konkurss Rietumu FinTech Challenge 2016 by TechHub Riga Academy. Pieteikties konkursam var jauni finanšu biznesa tehnoloģiju izstrādes uzņēmumi no visas pasaules.

Labākais start-up uzņēmums saņems naudas balvu, ko varēs ieguldīt biznesa attīstībā.

Konkursa ģenerālpartneris — Rietumu Banka.Tehnoloģiskie projekti finanšu pakalpojumu jomā tiek uzskatīti par vienu no perspektīvākajiem start-up uzņēmumu darbības virzieniem. Pēdējā laikā arvien paplašinās sadarbība starp tradicionālajām finanšu iestādēm un fintech nozari. Abas puses tajā saskata lielisku perspektīvu. Jau ziņots, ka pagājušā gada beigās Rietumu Banka un Latvijas lielākā IT un tehnoloģiju start-up uzņēmumu organizācija TechHub Riga paziņoja par sadarbības turpināšanu, balstoties uz iepriekšējā koleģiālā darba veiksmīgo pieredzi. Citstarp pieņemts lēmums arī par otrā Rietumu FinTech Challenge konkursa rīkošanu. Pirmais ar lieliem panākumiem norisinājās pirms gada. Daudzi konkursa dalībnieki šai laikā ir piesaistījuši finansējumu, ieguvuši licences un veiksmīgi strādā Latvijas un Eiropas valstu tirgos.

Latvijā šobrīd darbojas vairāki biznesa inkubatori, un “biznesa eņģeļu” tīkls atrodas perspektīvu start-up uzņēmumu meklējumos. Nesen, šī gada februārī, tika dibināta Latvijas start-up uzņēmumu asociācija (Start in Latvia), kas pirms dažām dienām organizējusi pirmo sanāksmi. Šobrīd tajā ir 30 dalībnieku. Asociācija izveidota, lai attīstītu start-up uzņēmumu ekosistēmu Latvijā un integrētu to pasaulē, popularizētu start-up uzņēmumu kustību Latvijā un ārpus tās, kā arī lai veicinātu sadarbību starp asociācijas dalībniekiem un aizstāvētu viņu intereses.

Pēc speciālistu domām, viens no attīstību bremzējošajiem faktoriem ir pārāk sarežģītā atļauju regulēšanas sistēma. Daudzlīmeņu normatīvā bāze joprojām rada sarežģījumus projektiem, kas strādā finanšu tehnoloģiju jomā. Pasaules pieredze liecina, ka lobēšanas pastiprināšana un sadarbība ar valsts iestādēm ir palīdzējušas fintech start-up uzņēmumiem ieviest savas koncepcijas tirgū, iegūt patērētāju un kontroles iestāžu uzticību, kā arī piesaistīt investorus.

Jāuzsver, ka globālie riska kapitāla fondi nav vienīgie, kas ir ieinteresēti šajā jomā. Arī privātie investori ir gatavi aktīvi ieguldīt savus līdzekļus jaunos fintech biznesa modeļos.

Nesens informācijas tehnoloģiju konsultāciju uzņēmuma Accenture pētījums parāda augstu optimisma līmeni. Vairāk nekā 80% aptaujāto potenciālo investoru uzskata, ka finanšu tehnoloģiju joma patlaban ir nozīmīgākais inovatīvu biznesa ideju ģenerators. Izaugsmes tendences balstās uz veiksmīgām un spilgtām biznesa idejām. Latvijā pazīstamākie fintech start-up uzņēmumi ir Latvijas maksājumu iestāžu pārstāvji Dеcta, Swipe.lv, Monea, Mintos, Twino un daudzi citi.

Kā norāda Rietumu Bankas Valdes loceklis un viens no asociācijas dalībniekiem Renāts Lokomets:

“Mūsu konkurss ir iecerēts, lai atbalstītu pēdējā laikā pamanāmās pozitīvās tendences. Šī pasākuma mērķis ir piedāvāt dalībniekiem iespēju ne tikai piesaistīt finansējumu attīstībai, bet arī pastāstīt biznesa aprindām par savām “jaunā banku pakalpojumu laikmeta” inovatīvajām idejām finanšu pakalpojumu jomā, pievērst sev partneru un investoru uzmanību, prezentēt pasaulei savu finanšu pakalpojumu attīstības redzējumu”.

TechHub Riga vadība uzsver: “Iepriekšējais konkurss bija viens no pirmajiem tieši uz finanšu tehnoloģiju jomu vērstajiem pasākumiem. Balstoties uz tā izdošanos, mēs nolēmām, ka darbs pie finanšu tehnoloģiju nozares stiprināšanas Latvijā jāturpina. Par lielisku partneri šī plāna īstenošanā kļuva Rietumu Banka”.

Konkurss aptver Baltijas, NVS, Centrāleiropas un Skandināvijas valstis.

Pieteikumu iesniegšana sākusies šodien un turpināsies līdz 8. aprīlim. Piedalīties konkursā var jebkurš kritērijiem atbilstošs projekts.

Detalizēta informācija par Rietumu FinTech Challenge 2016 by TechHub Riga Academy pieejama mājaslapā www.rietumufintech.com.

TechHub Riga ir lielākā IT un tehnoloģiju start-up uzņēmumu organizācija Latvijā. Tā veicina jaunu darbavietu veidošanos un vairo jauno uzņēmēju zināšanas. Šobrīd TechHub Riga aktīvi darbojas vairāk nekā 30 start-up uzņēmumu. Organizācijas dalībnieku un absolventu vidū ir tādi uzņēmumi kā infogr.am, Funderful, Fabula, Froont, Sellfy un MaxTraffic. TechHub Riga regulāri rīko arī pasākumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības un tehnoloģiju jomu, piemēram, ikmēneša TechHub akadēmijas tikšanās un ikgadējo konferenci TechChill Baltics. TechHub Riga stratēģiskais partneris ir komunikāciju uzņēmums Lattelecom.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)