Par banku Investoriem

Par banku

Svētceļnieki Aglonā var aplūkot restaurētos skulptora Igora Vasiļjeva darbus

2017. g. 11. augusts, 16:45 / Labdarība un sponsorēšana No 12. līdz 15. augustam Aglonā (Austrumlatvijā, Latgalē) norisinās katoliskie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.

Šo svētku laikā Aglonas baziliku apmeklē desmitiem tūkstošu ticīgo, kuri var aplūkot arī slavenā Latvijas tēlnieka Igora Vasiļjeva restaurētās skulptūras. Nesen ir pabeigta šo darbu restaurācija, līdzekļus tās finansēšanai piešķīra Rietumu Bankas labdarības fonds.Aglona ir nozīmīgs Latvijas reliģiskais centrs. Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus katru gadu apmeklē apmēram 150 tūkstoši svētceļnieku un citu apmeklētāju ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Tur atrodas slavenā Aglonas bazilika, kur Jānis Pāvils II 1993. gadā novadīja misi 380 tūkstošu ticīgo klātbūtnē.

Bazilikā atrodas ne tikai unikālas vēsturiskās relikvijas un sakrālās mākslas meistardarbi, bet arī Igora Vasiļjeva (1940.-1997.) radītās skulptūras. Slavenais Latvijas tēlnieks, Mākslas akadēmijas profesors kļuva plaši pazīstams, arī pateicoties saviem izcilajiem portretiem kokā un bronzā. Savas daiļrades pēdējos gados Igors Vasiļjevs radīja daudzus reliģiska sižeta darbus.

Jau vairākus gadus Rietumu Bankas labdarības fonds palīdz tēlnieka mantojuma saglabāšanā, – ar fonda atbalstu tika uzstādīta Igora Vasiļjeva skulptūra piejūras apkaimē Vecāķos netālu no Rīgas, kur viņš dzīvoja un strādāja. Fonds finansēja arī kataloga izveidi skulptora muzeja atvēršanai Latvijā.

Palīdzība sakrālās kultūras pieminekļu saglabāšanā ir viens no Rietumu Bankas labdarības fonda prioritārajiem darbības virzieniem. Pēdējos sešus gadus fonds katru gadu rīko konkursu „Latvijas sakrālais mantojums”. Šā konkursa rezultāti liecina, ka dažādos valsts novados ir restaurētas jau vairāk nekā 40 dažādu konfesiju baznīcas, atjaunoti arī dievnamu iekšējā iekārtojuma priekšmeti, kas ir unikāli arhitektūras, kultūras un vēstures pieminekļi.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)