Par banku Investoriem

Par banku

RAM eksperti: RAM eksperti: straujais rallijs turpinās

2017. g. 5. decembris, 17:11 / Serviss Rietumu grupas speciālisti sagatavojuši Rietumu Asset Management (RAM) investīciju fondu ienesīguma pārskatu par novembri.

Līdztekus informācijai par fondu struktūru un dinamiku pārskatā tradicionāli tiek analizēti aktuālie politiskie notikumi un nozīmīgākie ekonomikas faktori, kas ietekmē finanšu tirgus.

Apskatā tiek norādīts, ka S&P 500 indeksa kāpums kopš 2009. gada marta ir otrs ilgākais vēsturē, piekāpjoties tikai 90. gadu pieaugumam (no 1990. gada oktobra līdz 2000. gada martam). Rietumu Asset Management eksperti uzskata, ka augstais patērētāju pārliecības un nodarbinātības līmenis visā pasaulē, kā arī labie finanšu rezultāti un zemās procentu likmes garantē, ka šis pieaugums galu galā var kļūt par ilgāko visā indeksa vēsturē.

Apskatā arī tiek uzsvērts, ka novembra sākumā nelielas korekcijas skāra Amerikas spekulatīvo obligāciju tirgu, kā rezultātā pieauga šā segmenta ienesīguma līmenis. Nelielā korekcija radās nevis lielāka kredītriska, bet pārmērīgi mazu riska prēmiju dēļ.

Tiek uzsvērta arī gaidāmās ASV nodokļu reformas ietekme uz tirgu: „Finanšu tirgi šo reformu vērtē pozitīvi, neraugoties uz to, ka daudzi ekonomisti vienprātīgi uzskata, ka tā neradīs pastāvīgu ekonomikas pieaugumu.” Atgādinām, ka ASV Pārstāvju palāta novembra vidū atbalstīja nodokļu reformu, savukārt Senāts savu reformas redzējumu apstiprināja decembra sākumā.

Līdz novembra beigām lielākā daļa publisko uzņēmumu iesniedza trešā ceturkšņa darbības atskaites. Kā liecina atskaites, S&P 500 uzņēmumi uzrāda labu peļņas un ienākumu pieaugumu un ir sagādājuši arī daudzus pozitīvus pārsteigumus. Ātrākie izaugsmes tempi ir enerģētikas un tehnoloģiju sektora uzņēmumos. Tomēr lielo cerību dēļ tirgus vāji apbalvoja pirmrindniekus un īpaši nežēlīgi sodīja atpalicējus.

Atlantijas okeāna otrā pusē STOXX 600 uzņēmumi uzrādīja labu ienākumu un mērenu peļņas pieaugumu. Lielāko ieguldījumu Eiropas uzņēmumu peļņas palielinājumā sniedza enerģētikas sektors, bet vismazāko – finanšu sektors. „Ir vērts atzīmēt, ka gan investori, gan uzņēmēji Eiropā saglabā optimismu par nākotnes perspektīvām,” – teikts apskatā.

Tiek arī atzīts, ka naftas cenu pieaugumu ietekmē lielais situācijas destabilizācijas risks Arābijas pussalā (daudzi analītiķi aktīvo cīņu pret korupciju Saūda Arābijā vērtē kā varas konsolidāciju ap princi Muhamedu ibn Salmanu al Saūdu). Naftas cenu kāpumu veicināja arī naftas vada „Kiston” (tā caurlaides spēja ir līdz pat 590 000 bareliem dienā) avārija.

Ar RAM pārskatu un aktuālajiem ekspertu komentāriem jūs varat iepazīties šeit.

Rietumu Asset Management (RAM) ietilpst Rietumu Bankas grupā. Uzņēmums piedāvā profesionālus kapitāla pārvaldības pakalpojumus. RAM produkti un pakalpojumi paredzēti plašam investoru lokam, tie izstrādāti tā, lai būtu piemēroti katra klienta specifiskajām prasībām un vajadzībām. Pašreizējās tirgus konjuktūras apstākļos RAM speciālisti klientiem piedāvā iespēju sasniegt efektīvu ienesīguma un risku attiecību.

ATBILDĪBAS IEROBEŽOJUMS Šis apskats (tostarp jebkādi tā pielikumi) nav uzskatāms par aicinājumu, piedāvājumu, ieteikumu vai uzaicinājumu iegādāties, pārdot vai dzēst jebkādus finanšu instrumentus, uzņemties un/vai pildīt saistības jebkāda veida citos darījumos. Šajā apskatā iekļautās informācijas autori, kā arī AS Rietumu Asset Management IPS, kas reģistrēta Latvijas Republikas Komercreģistrā 2014. gada 29. janvārī ar vienoto reģistrācijas numuru 40103753360, juridiskā adrese: Vesetas iela 7, Rīga, LV-1013, Latvijas Republika (turpmāk tekstā – RAM), ne kopīgi, ne atsevišķi neuzņemas nekādu atbildību par šajā apskatā iekļautās informācijas iespējamo izmantošanu, tostarp neuzņemas nekādu atbildību par tiešiem vai netiešiem zaudējumiem (ieskaitot negūto peļņu), kā arī soda sankcijām. Šajā apskatā sniegto vērtējumu, viedokļu un prognožu pamatā ir tikai kvalificētu RAM speciālistu spriedumi, kuri ir nosacīti vērtēti finanšu instrumentu un emitentu apskatā. Šajā apskatā sniegtā informācija ir iegūta no avotiem, kuri ir uzskatāmi par uzticamiem, tomēr vienlaicīgi netiek garantēta sniegtās informācijas precizitāte un pilnīgums. Jebkāda Jūsu investīciju lēmuma pamatā ir jābūt Jūsu individuālā finanšu stāvokļa un investīciju mērķu izvērtējumam. RAM atgādina, ka operācijas vērtspapīru un finanšu instrumentu tirgū ir saistītas ar risku, to veikšanai ir nepieciešamas atbilstošas zināšanas un pieredze.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)