Par banku Investoriem

Investoriem

Pirmā Rietumu Bankas obligāciju publiskā izvietošana

2012. g. 20. jūnijs / Paziņojumi Rietumu Banka sāk pirmo bankas subordinēto obligāciju publisko piedāvājumu. Vērtspapīri ar fiksētu ienākuma likmi ir nominēti eiro un dolāros, procentu likme – 7% gadā.

Jau daudzus gadus Rietumu Banka saviem klientiem sniedz dažādus obligāciju pirkšanas un pārdošanas pakalpojumus, un šajā sfērā ir uzkrājusi lielu darba pieredzi. Tagad banka kļūst par emitentu, piedāvājot savas obligācijas ar pietiekami augstu ienesīguma līmeni.

Publiskais piedāvājums uz pirmās emisijas pierakstu sāksies 25. jūnijā un turpināsies līdz 24. augustam – šajā periodā tiks emitētas obligācijas uz 10 miljoniem eiro un 6 miljoniem dolāru.

Obligāciju termiņš ir 7 gadi ar priekšlaicīgas segšanas iespēju pēc pieciem gadiem pēc bankas iniciatīvas. Obligācijas tiks iekļautas NasdaqOMX Riga parādu instrumentu sarakstā. Vienas obligācijas nominālvērtība būs 50 tūkstoši eiro vai 75 tūkstoši dolāru. Procenti tiks izmaksāti reizi pusgadā.

„Šie finanšu instrumenti ir paredzēti, galvenokārt, jau esošajiem bankas klientiem, kas ir ieinteresēti iegādāties drošus un ienesīgus vērtspapīrus. Bet līdz ar to vietējo emitentu vērtspapīri atdzīvina Latvijas fondu tirgu un sniedz iespēju institucionālajiem tirgus dalībniekiem, tajā skaitā pensiju fondiem, ieguldīt līdzekļus ne tikai Skandināvu un citos ārzemju aktīvos, bet arī vietējos finanšu instrumentos”, – atzīmē Rietumu Bankas Finanšu institūciju un kapitāla tirgus nodaļas vadītājs Aleksejs Generalovs.

Tāpat ir svarīgi, ka šīs emisijas statuss un forma ārvalstu investoriem, kuri iegādājas obligācijas uz nomināla summu no 300 tūkstošiem eiro, ļauj saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā. Iepriekš šim mērķim Rietumu Banka saviem klientiem piedāvāja iespēju veikt subordinēto noguldījumu, tagad obligācijas var kļūt par vel vienu šādu instrumentu. Uz doto brīdi Eiropas iedzīvotāja statusu, kas ļauj brīvi pārvietoties Šengena zonā, jau saņēmuši aptuveni 500 Rietumu Bankas klienti un viņu ģimeņu locekļi no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas un citām valstīm.

Kopumā gada laikā Rietumu Banka plāno emitēt vērtspapīrus 50 miljonu eiro apmērā – attiecīgā oficiālā atļauja no Finanšu un kapitāla saņemta 18. jūnijā.

Piedāvājam iepazīties ar Emisijas prospektu, Obligāciju emisijas eiro un dolāros galīgajiem noteikumiem; kā arī Rietumu Bankas finanšu pārskatiem.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)