Par banku Investoriem

Investoriem

Rietumu Bankas tīrā peļņa 2015. gadā pārsniegusi 72 miljonus eiro

2016. g. 25. februāris / Paziņojumi Rietumu Bankas Valde ir parakstījusi 2015. gada auditēto finanšu pārskatu. Auditors ir kompānija KPMG Baltics.

Kā liecina pārskats, bankas tīrā auditētā peļņa par pagājušo gadu ir 72,2 miljoni eiro.

Rietumu Bankas aktīvi ir 3,8 miljardi eiro – par 8,9% vairāk nekā uz 31.12.2014. Klientu depozītu apjoms sasniedzis 3,2 miljardus eiro (+ 4%), kapitāls un rezerves palielinātas par 34% līdz 433 miljoniem eiro.

Kapitāla pietiekamības rādītāji ir 19,43%, kapitāla atdeve (ROE) — 19,09%, aktīvu atdeve (ROA) — 1,99%.

Rietumu Bankas prezidents Aleksandrs Pankovs uzsver: «Pagājušo gadu esam noslēguši ar ļoti labiem rezultātiem. Neskatoties uz zemajām procentu likmēm un turbulenci tirgos, visi bankas galvenie finanšu rādītāji atkal ir pieauguši. Atdevi dod ieguldījumi inovācijās, kā arī jaunu virzienu attīstības un biznesa diversifikācijas stratēģija. Tajā pat laikā mēs turpinām atbalstīt savus starptautiskos klientus, sniedzot biznesam nepieciešamo finansējumu. Arī šim gadam mums ir lieli plāni. Esam gatavi neizbēgamajiem izaicinājumiem un grūtībām. Mēs mākam tās pārvarēt, tāpēc skatāmies nākotnē optimistiski».

2015. gadā Rietumu Banka turpināja ieviest jaunākās tehnoloģijas un piedāvāja klientiem inovatīvus līdzekļu attālinātas pārvaldes risinājumus. Ir sācis darboties bankas atbalstītais procesinga centrs DECTA, sadarbība ar kuru ļaus ievērojami samazināt izdevumus un paplašināt piedāvāto pakalpojumu loku.

Ar Rietumu Banka atbalstu jau ceturto reizi notika Austrumeiropas lielākā starptautiskā elektroniskās komercijas konference «eCom21», kas pulcēja vairāk nekā 600 dalībnieku no 40 valstīm.

Banka turpina tirdzniecības finansēšanas un transporta nozares kreditēšanas attīstību, kā arī piedāvā saviem klientiem jaunas nekustamo īpašumu kreditēšanas iespējas Lielbritānijā, Īrijā, Spānijā un ASV.

Tika veiktas bankas priviliģēto akciju un obligāciju emisijas; paplašināts ārvalstu pārstāvniecību tīkls.

2015. gadā banka jau piekto reizi ir kļuvusi par «SPEAR’S Russia Wealth Management Awards» prēmijas laureāti kategorijā «Labākā banka NVS un Baltijas valstīs».

Finanšu pārskats un auditoru slēdziens nosūtīti izskatīšanai un apstiprināšanai bankas akcionāru sapulcē, kas notiks 30. martā.

Ar AS «Rietumu Banka» auditētajiem finanšu pārskatiem var iepazīties mūsu mājaslapā .

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)