Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Ilzes Laizānes „Sievišķā enerģija” Rietumu Bankas galerijā

2014. g. 9. aprīlis Rietumu Bankas galerijā ir atklāta mūsdienu latviešu mākslinieces Ilzes Laizānes personālizstāde „Sievišķā enerģija”. Tajā aplūkojami astoņi viņas jaunākie darbi, kuros atspoguļojas mākslinieces izpratne par sievieti, viņas tēlu un juteklisko enerģiju.

Ilze Laizāne pirms dažiem gadiem ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un šobrīd jau ir piesaistījusi vietējo mākslas cienītāju uzmanību. Pēdējos gados Ilze ir piedalījusies daudzās izstādēs un mākslas skatēs gan Latvijā, gan aiz tās robežām; šajā laikā notikušas arī vairākas personālizstādes.

Ilze Laizāne savā daiļradē seko reālisma tradīcijām, iedvesmu gūstot apkārtējā pasaulē un dabā. Darbi ir veidoti neparastā tehnikā, savienojot grafiku un eļļas krāsas. Piesātinātie, cits citu pārklājošie krāsu slāņi rada telpas dziļuma ilūziju, kurā atklājas izsmalcinātā sievišķības enerģija. Visi audekli ir pārdomāti un detalizēti izstrādāti, tajos jūtama autores enerģētika – harmonija, emocionalitāte, jutekliskums.šie audekli ir mans mēģinājums izprast sievietes, sajust viņu būtību. Neapšaubāmi, nevienam un nekad tas neizdosies pilnībā, tomēr man šoreiz ceļš ir svarīgāks par mērķi. Gleznas daudzējādā ziņā parāda mani pašu – manas izjūtas, emocijas, to, kādu redzu sievietes tēlu. Visas gleznas ir ļoti dzīvas, pat mistiskas: to radīšanas procesā manas varones izpauda savu individuālo raksturu, it kā viņas pašas būtu iznākušas uz audekla, būtiski atšķiroties no manas sākotnējās ieceres,” savas izstādes atklāšanā atzinās Ilze Laizāne.

Ilzes Laizānes darbu izstāde Rietumu Bankas galerijā ir apskatāma līdz 21. aprīlim darbadienās no plkst. 9.00 līdz 18.00; ieeja – bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)