Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Simboli un ilūzijas Rietumu Bankas galerijā

2013. g. 7. oktobris Rietumu Bankas mākslas galerijā Rīgā ir atklāta izstāde „Symbol of & Illusion”. Tās autors ir viens no vispieprasītākajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem Ritums Ivanovs. Izstādē redzamie darbi, kas izpildīti oriģinālajā fotoreālisma tehnikā, veltīti cilvēka dzīves īslaicīguma tēmai.

Ritums Ivanovs ir spilgts Latvijas mākslinieku jaunās paaudzes pārstāvis, kurš pratis ne tikai izveidot savu individuālo stilu, bet arī gūt pietiekami plašu atzinību Austrumos un Rietumos. Pēdējo desmit gadu laikā viņa darbi ir bijuši izstādīti daudzās nozīmīgās izstādēs Latvijā, kā arī galerijās un lielās mākslas zālēs Maskavā, Parīzē, Vācijā un ASV. 2009. gadā Rituma Ivanova glezna „Frame 05” tika pārdota „Sotheby’s” laikmetīgās mākslas sekcijā.

Ritums Ivanovs profesionālo izglītību ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā un Humbolta Universitātē ASV. Pēdējos gados autors strādā fotoreālisma stilā, kura raksturīgākā iezīme ir gleznu radīšana uz fotogrāfisku tēlu pamata.Šajā izstādē ir redzami mākslinieka jaunākie darbi, kurus apvieno dzīves metafizikas tēma. „Agrāk es daudz portretēju, strādāju ar raksturiem, mīmiku, žestiem. Tie ir figurālās glezniecības stūrakmeņi. Taču, filozofējot un paplašinot savas apziņas horizontus ar meditāciju, es aizvien vairāk apzinājos, ka aiz portreta, kas atspoguļo mūsu galvu un seju, ir paslēpta cita struktūra – galvaskauss, kurš savukārt ir cilvēka zemes dzīves īslaicīguma un mainīguma simbols. Manas izstādes nosaukuma „Symbols & Illusions” mērķis ir atspoguļot to, cik plaši mēs uztveram dzīvi vai nāvi kā reālus notikumus, un saasināt uz to uzmanību. Šie simboli būtībā ir visai iluzori – it kā spēle ar dzīvi,” saka mākslinieks.

Izstādes atklāšanā, neskatoties uz to, ka ir vasara, bija daudz apmeklētāju, starp kuriem liela daļa – Rituma Ivanova daiļrades cienītāji. Daudzi no viņiem uzsvēra mākslinieka tehnikas virtuozitāti un smalko kolorīta izjūtu, kas piešķir viņa darbiem misticisma un simbolisma nokrāsu. Izstādē redzamo darbu mazliet provokatīvā tēma un vaļsirdīgie tēli skatītāju neatgrūž un pat nepārsteidz, neizraisa neveiklības sajūtu, bet rosina pārdomas par mūžīgajām tēmām, kuras piedāvājis mākslinieks. Izstāde Rietumu galerijā būs skatāma līdz augusta beigām.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)