Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Visuma enerģētika Baltkrievijas mākslinieka gleznās: jauna izstāde Rietumu Bankā

2013. g. 8. oktobris Rietumu Bankas galerijā ir atklāta populārā baltkrievu gleznotāja, pēc izcelsmes armēņa, Grigora Daneljana darbu izstāde „Uz bezgalību” . Tajā var aplūkot 10 kosmisma garā veidotus darbus.

Izstādes atklāšana pulcēja mākslas sabiedrības pārstāvjus un diplomātus. Starp viņiem bija arī Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko.

Grigors Daneljans ir dzimis 1950. gadā Tbilisi. 1964. gadā absolvēja Centrālo mākslas skolu, 1973. gadā – Erevānas Mākslas un teātra institūtu. No 1965. līdz 1975. gadam Grigors Daneljans intensīvi apguva dažādu gadsimtu glezniecības un grafikas tehnikas, arī mākslas teoriju un vēsturi. 20. gs. 70. gados strādāja ekspresionisma, monumentālās mākslas, kolāžas un popārta stilos. No 20. gs. 80. gadiem Daneljana daiļradi raksturo galvenokārt gaismas kā vitalitātes un Visuma garīguma simbola atainojums glezniecībā. Autors strādā pie garīgās enerģijas materializācijas uz audekla un noslēpumainā attēlošanas.Šobrīd mākslinieks dzīvo un strādā Baltkrievijā, kur ir kļuvis par atpazīstamu personību glezniecības pasaulē, un ir ieguvis plašu popularitāti arī ārpus valsts robežām. Vairāki desmiti Grigora Daneljana personālizstāžu ir notikušas Gruzijā, Baltkrievijā, Krievijā, Itālijā, Francijā un citās valstīs. Mākslinieka darbi atrodas Armēnijas, Anglijas, Austrijas, Baltkrievijas, Vācijas, Holandes, Gruzijas, Dānijas, Izraēlas, Itālijas, Kanādas, Norvēģijas, Krievijas, ASV, Francijas, Šveices, Ukrainas muzejos un privātkolekcijās.

Izstādē „Uz bezgalību” ir apskatāmi autora jaunākie darbi, kuri ir tapuši pēdējo astoņu gadu laikā un atspoguļo autora sasniegumus viņa mākslinieciskās attīstības pašreizējā posmā.

Grigors Daneljans vernisāžas laikā teica: „Es ļoti priecājos, ka jaunā cikla „pirmizrāde” notiek Rīgā – pilsētā, kuru es ļoti mīlu. Šī ir jau otrā manu gleznu kolekcija ar nosaukumu „Uz bezgalību”, un tā pilnībā pauž darbu garu, noskaņojumu un filozofiju, kā arī tās jūtas, ar kādām es radīju šos darbus. Šī izstāde man ir īpaša arī tādēļ, ka tā ir jubilejas, manas karjeras četrdesmitā, personālizstāde.”

Mākslinieks arī novērtēja Rietumu Bankas korporatīvās kolekcijas augsto māksliniecisko līmeni un uzdāvināja bankai vienu no saviem darbiem.

Savu tautieti sirsnīgi sveica Baltkrievijas vēstnieks, kurš apsveica autoru ar jubilejas izstādi, atzina gleznotāja augsto meistarības līmeni un novēlēja arī turpmākus panākumus viņa daiļradē.

Sergejs Grodņikovs, Rietumu Bankas mākslas projektu kurators, atzina: „Šī izstāde tika gatavota ļoti ilgi, rūpīgi un pārdomāti. Grigora gleznas ir interesantas, piepildītas ar dziļu sakrālu jēgu, kuru skatītājs var arī neieraudzīt pirmajā acu uzmetienā. Tādēļ vēlos jūs aicināt neaprobežoties tikai ar šo vakaru, bet atnākt šurp vēlreiz un pabūt ar gleznām divatā.”

Izstāde ir apskatāma līdz 18. oktobrim. Adrese: Vesetas iela 7, Rīga. Galerijas darba laiks: darbdienās no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieeja – bez maksas.Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)