Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Abstraktā grafika Rietumu Bankas galerijā

2014. g. 4. novembris Rietumu Bankas mākslas galerijā ir atklāta izstāde „Abstrakcija grafikā” , kurā apskatāmas vairāku desmitu Latvijā dzīvojošu, dažādās iespiedgrafikas tehnikās strādājošu autoru darbi.

Šī ir Latvijā un Baltijā pirmā tik plaša mēroga izstāde, kurā apkopoti abstrakcijas žanrā veidoti iespiedgrafikas meistaru darbi.



Izstādei darbus izvēlējās un kolekciju veidoja profesionālās mākslas apvienības „Grafikas kamera” eksperti, kurus atbalstīja Starptautiskā Baltijas akadēmija.

Izstādē var iepazīties ar 30 Latvijas mūsdienu un vecākās paaudzes mākslinieku darbiem. Viņu vidū ir Artūrs Ņikitins, Andris Abiļevs, Ilze Lībiete, Nikolajs Krivošeins, Lāsma Pujāte, Imants Krecis un citi autori. Šo mākslinieku darbi atrodas muzeju krātuvēs un kolekcijās gan Latvijā, gan ārpus tās. Daudzi izstādes dalībnieki pārstāv mūsu valsti starptautiskos festivālos un ir prestižu biennāļu un triennāļu laureāti.

„Latvijas grafikas māksla tradicionāli ir ļoti augstā līmenī. Mūsu autorus labi pazīst pasaulē, viņu radītie darbi atrodas daudzos muzejos. Tomēr tik plaša mēroga izstāde līdz šim nav notikusi. Tādēļ šo ekspozīciju var saukt par patiesi unikālu. Tas ir svarīgs notikums šī žanra cienītājiem un īsti svētki mums, māksliniekiem,” vernisāžā teica izstādes kurators, mākslinieks Valentīns Daņiļenko.

Vienlaikus ar Rīgas izstādi Latvijas grafiķu darbi ir pārstāvēti izstādē, kas notiek M. Vrubeļa Mākslas muzejā Omskā, Krievijā. Tās nosaukums ir „Dāvana muzejam. Krievijas un Latvijas mākslinieku grafikas. 1960–2010” un demonstrē ap 200 labāko grafikas meistaru darbu.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)