Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – Alekseja Kuzmiča izstāde „Madonnas dievnams”

2016. g. 29. aprīlis Rietumu Bankas mākslas galerijā ar Baltkrievijas Republikas vēstniecības un Baltkrievijas Informācijas centra atbalstu ir atklāta mākslinieka Alekseja Kuzmiča izstāde „Madonnas dievnams” .Mākslinieka projekts ārkārtīgi izteiksmīgi atklāj Madonnas un mātes sūtības tēmu baltkrievu tēlotājmākslā 20. un 21. gadsimta mijā. Projekta galvenais mērķis ir dvēseliskuma un klasisko tradīciju atjaunošana mūsdienu mākslā.

Aleksejs Vasilija dēls Kuzmičs (1945–2013) bija baltkrievu mākslinieks, kurš visu daiļradi veltīja sievietes skaistuma – viņas garīguma, visu piedodošās mīlestības un labestības – slavināšanai. Dzīves laikā radīja ap 1000 Madonnai veltītu gleznu, kurās nerimstoši meklēja slāvu sievietes ideālu.
Izstādi rīko gleznotāja dēls Aleksejs Kuzmičs jaunākais. „Projekta ideja radās jau tēva dzimtenē pagājušā gadsimta 90. gadu beigās. Baltkrievijas sievietes vāca parakstus un sūtīja vēstules uz visām iespējamajām instancēm, ierosinot izveidot unikālu Alekseja Kuzmiča Madonnu galeriju. Mans tēvs ir pasaulē vienīgais cilvēks, kurš visu savu daiļradi ir veltījis sievietes skaistuma apdziedāšanai. Madonnas tēlā viņš iemūžināja sievieti un veltīja viņai savu daiļradi,” stāsta A. Kuzmičs jaunākais.
Savās gleznās mākslinieks pievērsās filozofiskām problēmām: par cilvēka dzīves jēgu uz Zemes, tikumību, sievietes-mātes-Madonnas sūtību, slāvu tautu garīgo lomu visas cilvēces evolūcijā. Viņa darbos atklājas pārdomas par cilvēka garīgo pilnveidošanos, mūžīgo dzīvi un nāvi dzīves laikā, par patiesu skaistumu.

Izstādē ir apskatāmi vairāki darbu cikli un atsevišķas Madonnas, sievietes, mātes tēmai veltītas gleznas. Tiek piedāvāti arī vēsturiskā žanra darbi, akti, kā arī tradicionāli portreti, ainavas un klusās dabas.
„Šobrīd redzam, ka mūsdienu māksla attālinās no ētikas normām, tomēr, tā kā tēva daiļradi raksturo konkrēta laika morāle, vēlējos to parādīt iespējami lielākam skatītāju pulkam. Tēvs gribēja cilvēkiem atklāt labestības un garīgās skaidrības ideālus, to, ka katrai dvēselei jābūt līdzcietīgai,” atmiņās dalās mākslinieka dēls.
Plašāka informācija par šo projektu pieejama Baltkrievijas Informācijas centra Facebook profilā:

https://www.facebook.com/belorus/?fref=ts.
Izstāde apskatāma līdz 20. maijam darbadienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Rietumu Capital Centre, Vesetas iela 7, Rīga. Ieeja, kā parasti, bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)